květ a moře

Po měsíční pauze jsem zpátky s pátečními tipy! Těšili jste se? Náš návrat z dovolené proběhl celkem v poklidu, i když do práce se nám dvakrát nechtělo. Letní počasí/teploty, na které jsme byli zvyklí z Kréty se zase vrací a my konečně otestujeme nové rolety. Koš na prádlo je stále plný (i přesto, že už jsem vyprala snad 4 pračky), svatební bordel je částečně uklizen, trvalé bydliště a nové doklady zařízeny. Stihli jsme toho docela dost a těšíme se na nadcházející víkend.

Minulou neděli jsme vstávali ještě za tmy, pobalili poslední věci a během východu slunce jsme mířili směr Heraklion na letiště. V poledne už jsme byli zpět na české půdě. Venku zamračeno a příjemných 20 stupňů. Vytáhli jsme Andrejku na oběd a pivo, sdělili jsme si všechny zážitky, předali dárky a prohlédli si fotky. Zbytek dne jsme strávili vybalováním, praním a aklimatizací. V pondělí jsme vyrazili na matriku změnit trvalé bydliště (oba jsme konečně hrdými Uhříněváky) a zařídit nové občanky (ne, já prostě nikdy nebudu mít pěknou fotku na občance, ach jo). Večer k nám na véču dorazili rodiče, aby mohlo proběhnout předání kila oliv (hahaha). A v úterý už do práce. Nechtělo se mi vůbec, ale bylo fajn se zase se všemi vidět. Spoustu vyprávění, sdělování novinek a taky nový email. Večer jsem byla úplně grogy. Včera jsme po práci měli rande a vyrazili jsme na Sluneční terasu na střeše Kotvy. Pěkné místo, super výhled a šílené ceny. Na jedno pivo jo, na jídlo spíš ne. Tak jsme to po cestě na vlak vzali přes Kantýnu a udělali jsme dobře. Stihli jsme i neplánované rychlé nákupy se super slevama, čímž se vyřešil můj problém v čem půjdu na zítřejší svatbu. Žení se Péťův kamarád a my se těšíme, jak si jejich svatbu užijem (jakmile máte za sebou tu vlastní, vidíte tuhle slávu úplně jinak). Během dovolené jsem přečetla 8 knížek (ach) včetně jedné Harlequinky (to bylo něco). Zvládla jsem novou Třeštíkovou a její Foukneš do pěny (jsem ráda, že jsem se nenechala odradit některými recenzemi), není to knížka pro každého a nečte se úplně snadno, ale mě se líbila moc. Taky se mi do ruky konečně dostal Zibura a jeho Pěšky mezi buddhisty a komunisty. Boží knížka! Ziburu si dejte na seznam, prosím. Na Netflixu vyšel dokument o Natalii Oreiro a já mu dala jenom 2 hvězdičky. Nebylo to vůbec ono a některé “umělecké” aspekty tohohle díla jsem opravdu nepochopila. Lednici máme plnou zeleniny ze Světa bedýnek a tak je dnes, kromě odpočinku a čtení, v plánu nějaký super letní salát. Zítra svatební veselí, v neděli pivo s Barčou a Kájou. Užijte si krásné dny!

► Na blogu vyšel nový úkol do #clipbookvyzva, shrnula jsem pro vás jaký byl náš červenec a taky se můžete nechat nalákat na kuchařku od Gwyneth Paltrow.