kuchařka Je to tak snadné

Gwyneth Paltrow je nejen herečka, ale taky autorka několika knížek. A protože mám moc ráda knihy o vaření, potěšilo mě, že Grada tuhle kuchařku vydala i v češtině. Díky tomu vám dnes přináším tenhle článek a třeba vás na knihu nalákám. Na knize spolupracovala také Thea Baumann a společně vytvořili kuchařku plnou jednoduchých jídel, které zvládne připravit každý i s minimem času.

Všichni měli podobné přání: chtěli sbírku receptů, podle nichž zvládnou uvařit opravdu snadno, bez náročných příprav, odreagovat se v kuchyni po náročném pracovním dni a připravit skvělé, ale rychlé jídlo.

Hned po úvodu obou autorek v knize najdete kapitolu nazvanou Spíž, kde je seznam věcí, které by v té vaší spíži neměly chybět. Protože základem je, mít všechny základní ingredience po ruce. S čímž naprosto souhlasím a zkušenosti mě v tomhle ohledu hodně naučily. Jakmile doma máte velký výběr surovin, dokážete uvařit v podstatě cokoliv.

Následují samotné recepty, které jsou rozdělené do následujících kapitol – První chvíle dne, S sebou na cesty, Životabudiče, Nouzovky, Pohodové večery, Letní noci, Nečekané návštěvy, Něco sladkého a Bez čeho se neobejdete. Každá z kapitol začíná malým úvodem a recepty jsou doplněné o krásné fotky. Nečekejte dlouhé seznamy surovin a ještě delší popisy postupů. Vše je přehledné a jednoduché. U receptů je uveden čas, který na něj budete potřebovat i počet porcí. Nechybí ani označení, zda jde o recept bez lepku, pro vegetariány či vegany.

Na naše poměry se mohou recepty zdát celkem exotické – českou klasiku v nich nenajdete. Je tu hodně asijských receptů, něco mexického i trochu Itálie. V receptech se používá hodně zeleniny, ale nepřijdete ani o maso a ryby.

Myslím, že kniha je prima inspirací a pěkným osvěžením zaběhlých receptů. Určitě potěší nějakou kamarádku a bude mít čestné místo ve vaší kuchařkové poličce.

Grada, 2018. Knihu je možné zakoupit ZDE.

* Článek sponzoruje nakladatelství Grada. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.