taška s potiskem

Plátěné tašky miluju. Mám jich doma určitě něco okolo desítky. Nenosím je jen na nákup, ale dost často mě s ní potkáte i po cestě do práce, kdy jí mám místo kabelky. Už pár let držím takovou tradici, že si každý rok nechám udělat svojí vlastní s potiskem nějaké fotky Johna Lennona. Letos jsem se rozhodla si tašku vyrobit sama a původně měla být poprvé nelennonovská, ale jak vidíte, dopadlo to jinak. Vyrobit si takovou vlastní originální tašku není nic těžkého a tak přicházím s tímhle jednoduchým diy návodem.

Budete potřebovat jen pár věcí a pro větší odvázání se, je fajn mít doma plotr.

Co budete potřebovat:

Vyberte si fotku/obrázek, který byste na tašku rádi natiskli. Výborná studnice různých motivů je Pinterest (po zadání správného hesla tam najdete krásné ilustrace). Obrázek si nejprve zrcadlově otočte a pak vytiskněte na nažehlovací papír (pečlivě si přečtěte návod a nastavte v tisku správný typ papíru).

Já jsem si k fotce vybrala ještě citát. V programu Silhouette Studio jsem ho přepsala vybraným fontem. Nechala trasovat a zmenšila na požadovanou velikost. Na řezací podložku jsem matnou stranou nahoru nalepila nažehlovací fólii a připravila se k řezaní. Nůž jsem nastavila na 5, rychlost na 10 a tloušťku na 22. Raději si dejte zkušební řez, ať si ověříte správné nastavení, já s tím chvilku bojovala. Fólie se nesmí prořezat na skrz. Po vyřezání odlepíte přebývající fólii a ukáže se vám váš nápis (ten zůstává na průhledné vrstvě. Háčkem nebo špendlíkem doladíte písmenka.

Teď už k samotnému žehlení. Tašku jsem si nejdříve samotnou pořádně přežehlila. Obrázek jsem nažehlovala na nejvyšší stupeň a to opravdu celkem dlouho, chtělo to pořádný tlak. Při nažehlování nápisu jsem pak použila jako podložku dřevěné prkýnko. Žehličkou pouze tlačte na jedno místo, nepřejíždějte a žehlete přes pečící papír. Nápis je nažehlený za pár minut. Po sundání průhledné vrstvy, jsem ho ještě jednou přežehlila přes pečící papír. Voilà a taška je hotová.

Nažehlit si takhle můžete v podstatě cokoliv kamkoliv, fantazii se meze nekladou. Buďte originální a když už plátěnku, tak tu vlastní!