receptář

Pokud sledujete můj plánovací instagram, tak už víte, že začátkem října přišel Filofax s další Clipbook novinkou. A tím je Clipbook ve velikosti A4. Ideální pomocník pro studenty, já bych za něj na střední dala zlato. Takže teď už si může v celé rodince vybrat opravdu každý – A4, A5, osobní a zip.

Já jsem nemusela přemýšlet dlouho, abych vymyslela, jak tenhle velký Clipbook využiju. Rozhodla jsem se, že si z něj vytvořím receptář. Takovou svojí osobní kuchařku, kde budu mít všechno pohromadě a roztříděné. Dopředu říkám, že tohle byl dlouhodobý projekt a stále ho nemám na 100% hotový.

Co jsem na tvorbu využila:

  • Clipbook A4 v barvě duck egg
  • lepidlo
  • washi pásku
  • nůžky
  • časopisy Food a Albert (asi milion čísel)
  • euro desky
  • krémové rozřazovače
  • karton
  • čisté bílé papíry

Celý projekt začal nekonečným listováním a vystřihováním receptů ze starých časopisů Albert a Food. Nekonečné proto, že jsem je kupovala asi od roku 2013, tzn. měla jsem jich opravdu hodně. Abych je zužitkovala, co nejvíc, stříhala jsem nejen pro sebe, ale taky pro další dva lidi. Nějakou dobu si teď žádné nové číslo určitě nekoupím – není to potřeba a navíc jsem při listování zjistila, že recepty se často v používají stále dokola a jen se nafotí jinak. Uff. Jakmile jsem měla obrovskou hromádku receptů, začalo třídění. Mám čtyři hlavní sekce: polévky, hlavní jídlo, dezerty a ostatní. Sekce ostatní se pak dál dělí na: saláty, přílohy, snídaně, předkrmy, svačiny, drinky, ostatní a Vánoce. Třídění je samozřejmě na vás, čím víc toho je, tím víc práce máte, ale zase se v tom pak lépe budete orientovat. Hlavní sekce mám pod krémovými rozřazovači od Filofaxu a podsekce v Ostatní mám označené na vystřiženém kartonu, který jsem pak washi páskou nalepila na euro desky.

A pak už začalo lepení jednotlivých hromádek. Lepení receptů je asi nejnáročnější část. Mám toho nalepeno už hodně, ale stále mi chybí celá sekce dezertů. Jsem totiž nerozhodná a vím, že bych jí měla ještě dál roztřídit a navíc mám vytřihaných receptů právě do téhle sekce úplně nejvíc. To je tedy něco, co mám ještě před sebou. A to nemluvím o tom, že jsem uvažovala taky o tom, že budu mít část receptů psaných rukou. Zkrátka, nezdá se to, ale je to poměrně dost časově náročný projekt. Nicméně myslím, že stojí za to.

Nebojte na instagramu pak bude i listovačka. Tak se můžete těšit na prohlídku. A teď mi povězte, jak si recepty zaznamenáváte vy? A na co byste Clipbook A4 využili vy? 

 

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.

Štítky: