Za dva dny jsou Vánoce (říkal někdo na instagramu). A mě to vůbec nepřijde! Divný co? Dneškem mi začala vánoční dovolená. Ráno jsem jí začala klasickou ranní hádkou s K. (protože prostě v botech do kuchyně jako ne!). Pak jsem si udělala snídani, otevřela novou knížku z knihovny a přihlásila se na Amazon Prime. Den začal být hned lepší. Během shlédnutí prvního dílu The Marvelous Mrs. Maisel jsem vyluxovala a teď čekám na Rohlík, co mi má dovézt můj vánoční nákup (jednou za rok si člověk tenhle luxus může dopřát, že jo). Poslední dopřípravy dárků, lehké přípravy jídla na zítra a vánoční filmy, co jsem ještě neviděla (a taky vánoční spotify!). Zítra nás čeká Štědrý den s K. (jak jste se mohli dočíst tady), v neděli s rodinou a v pondělí budu(me) dělat raclette. V úterý rodinná sešlost u babi a dědy, pak volná středa a ve čtvrtek už odjezd na hory. Bude to nabitý. Tenhle týden se nesl v duchu vánočních srazů a předávání dárků. Vyzkoušeli jsme bistro Špejle (a líbilo se nám), jestli máte rádi tapas, tak tam určitě zajděte. Dostala jsem konečně flambovač (nebo jak se to jmenuje)! Díky, Tesy. Cukroví, svařák, holčičí pokec. Od středy už zase konečně docela normálně spím (asi jak mi ubyly úkoly). Včera jsem procházela Prahou při ladění posledních úkolů a potkávala jsem samé usměvavé lidi (s dětmi, se stromečkem, dárky, …). Líbí se mi, jak jsou o Vánocích všichni takový naladění. Zase jsem se ujistila, že farmářské trhy na Jiřáku jsou naprosto nejlepší a jsem ráda, že jsem stihla ty vánoční donuty v Donut shopu. Co vy? Co vy?

  • Počítáte už kolik dní zbývá do léta? Jestli jo, tak je tenhle plakát přesně pro vás. Ten název Letní advent je skvělej.
  • 16 cestovatelů, co mají instagram a stojí za to, je sledovat.
  • No a když už mluvíme o tom cestování. Kam se chystáte příští rok? Seznam míst, kam se podívat v roce 2018.
  • Nevíte, co k snídani ve sváteční den a cukroví vás moc neláká? Zkuste Croque Madame.

+ velmi aktuální vsuvka: právě mi přišel děkovný email z Domova pro seniory v Uherském Hradišti, kam jsem posílala dárek pro pana Vladimíra (88). V emailu byly fotky, jak si pan Vladimír dárek rozbaluje! Ano, tušíte správně – hrozně jsem se dojala a začala nekontrolovatelně brečet. Do toho přijel kurýr z Rohlíku a já si musela jít vyzvednout nákup! Aneb takhle tady bavím okolí. Díky Ježíškova vnoučata za projekt, co má smysl! Líp jsem peníze utratit nemohla.