Druhá adventní neděle. Věnec jsem minulý týden (za pomoci Kíti, která mi udělala korpus) vytvořila asi za 10 minut. Letos hodně minimalisticky. Jen bílé svíčky (příští rok bych chtěla ty z včelího vosku, ale nějak jsem to zaspala), krajkové mašličky recyklované z minulých let a pár lístků eukalyptu. A líbí se mi asi nejvíc za poslední roky. 

Každý den otevíráme adventní kalendáře. Péťa se sladkostmi, já papírenský od Radostnění a Rozárka má Pohádkový adventní kalendář z Albatrosu. Každý den jedna pohádka. A jako každý rok už tradičně máme i ten stírací od Sazky. Těším se na ty další roky až ho budu Rozárce vyrábět. 

Na Papírfestu jsem byla nakonec sama, ale bylo to hrozně bájo. Den, který mě neskutečně nabil. Zašla jsem si na oběd do Kro Kitchen – knížka a cider od Klimentu, sezení na baru. Chai latté v hektické Etapě a pak už obcházení stánků s papírovými radostmi. Povedené to bylo moc. Odnášela jsem si plnou tašku věcí. Na naší zdi přibyly krásné printy od Terezy a Love and Paper Studio. Ulovila jsem i drobnosti u The Samesh. Vánoční samolepky a papíry u Papero amo a Scrapy life. Krásné samolepky u Divoká tužka a taky nějaké placky u Printintin. Skoro celý den sama, bez dítěte a hromady věcí. Už jsem to fakt potřebovala. 

Padal první sníh a doma to začalo vypadat vánočně. Od čtvrtka máme i vánoční stromeček. První flaška vaječňáku padla. Posloucháme koledy, čteme si o vánočních tradicích a zvládli jsme i pár vánočních filmů. Disney+ má dokonce Vánoční kolekci, kde je všechno včetně vánočních dílů různých seriálů hezky pohromadě. Maraton Harryho Pottera jsem letos vzdala, viděla jsem jen první díl. Budu muset počkat než do toho Rózka doroste asi. Krásné vánoční věci jsem nakoupila u Hugo chodí bos – třeba se vám bude ještě něco hodit. Postavili jsme lego Sám doma, na které jsme šetřili celý rok. Naše největší a asi nejzábavnější stavba. Za pár týdnů mi bude 35 a poprvé jsem se odhodlala zdolat svíčkovou. Dobrá byla moc. Vařila jsem podle Kuchařky pro dceru

Dokoukali jsme Dahmera. První polovina je extrémně nechutná a pak už to jde. V Akta X se blížíme na konec druhé série (dost tu přitvrdili). A jako asi všechny teď mě neskutečně chytla Wednesday na Netflixu. Addamsovu rodinu miluju a tohle je fakt skvěle udělané. Trávila jsem tím teď všechny šlofíčky (hahaha). Náhodně jsme rozkoukali bláznivý dokument o klukovi, co se s Pepsi soudil o stíhačku (wtf) a kromě Mlsných medvědích příběhů u nás teď frčí i Krteček. 

Rozárka začala chodit ♡. Už neusíná jen se mnou, ale střídáme se s Péťou. Hodně času teď trávíme na nádraží – vlaky jsou láska veliká. Čeká nás focení tradiční vánoční fotky – myslím, že letos už to nebude s tou naší amazonkou úplně jednoduché. Už to nevypadalo, ale nakonec se přes Silvestra dostaneme do Varů. Vánoce budeme trávit s mojí rodinou u nás, jako každý rok. Dneska snad perníčky (jestli seženu med) a parní lokomotiva, co bude u nás bude projíždět. V týdnu vánoční večírek s Rytmusem (poprvé od covidu!). 

Jak se o adventu daří vám? 

► Na blogu vyšly články s tipy na knihy pro rodiče a s tipy na diáře pro příští rok.