Páteční tipy, ze kterých se staly nedělní tipy už nevyšly tak dlouho, že mě pokaždé, když sedím u počítače úplně děsí, jak to všechno sepíšu a doženu. Tak to prostě vezmu nějak letem světem a sepíšu vám to, na co si vzpomenu. Asi to bude dlouhé, ale jdeme na to. 

Vyčistili jsme terasu, koupili novou rozkládací pohovku, přinesli stolek po ségře a zasadila jsem ty nejkrásnější muškáty, co jsem kdy měla. Letos zkouším nově jahody a dneska budeme přidělávat stínící plachtu. Rózku to tam baví moc. Začátkem května nám Péťa odjel na 10 dní na vojenské cvičení. Loni jsem to obrečela a letos jsme si s Rozárkou užily tak nabitý týden, že se nám ani nestihlo stýskat. Přijela nám babi z Varů, byli jsme v Krtkovi, na pikniku s Rytmusákama, na kroužcích, na hřištích a všude možně. Domů jsme se vraceli až večer a bylo to bájo. Týden před tímhle odjezdem jsem hodně dobíjela baterky. Užila jsem si dokonalou hodinovou masáž (ach ♥ ), vyrazila jsem s kamarádkou na véču (s bezdětnou kamarádkou a bylo to neskutečně skvělý bavit se 3 hodiny o všem možném jen ne o dětech – doporučuju všem maminkám) a stihla jsem i pedi. Letos jsme zvládli i uhříněvské oslavy Čarodějnic a stavbu májky. Do teď kolem ní často chodíme a Rózka si přesně pamatuje, že někde tam nahoře je pentlička, kterou sama přidělala. První Máj jsme si oslavili u Bio Oka a v Letenských sadech. Je tam skvělý dětský hřiště. Začíná být opravdu teplo a tak hodně chodíme po zmrzlinách – Angelato, Creme de la creme i ty naše místní. Rozárka je naše malá zmrzlinová královna. Do naší lego duplo rodiny přibyl parní vláček (Rózka vřele doporučuje všem dětem). Nemožné se stalo skutečností, ale zvládla jsem nechat vyvolat fotky do alba. Nakonec jich je přes 300. S fotoalbem jsem začala teď o víkendu a mám hotové tři stránky (hahaha – je to fakt běh na dlouhou trať). Nakonec nás neminula viróza. Mě to naprosto sejmulo (ještě teď mám pořád rýmu). Hodně mi pomohla babička, která vzala Rózku ven a já se mohla vyležet. S dětma je to stonání nereálný. Dvě neděle jsme teď taky trávili s našima na Živohošti. Rozárka teď usíná hrozně pozdě, což nás hodně unavuje, ale zase teď můžeme zůstávat déle venku a užívat si různé místní akce. 

Náhodně jsem na Disney+ objevila minisérii Santa Evita o Perónových, kde hraje Natalie Oreiro. Dobré to bylo. Zkuste. Z filmů vám můžu doporučit C’mon C’mon a Empire of Light. A taky jsem konečně shlédla čtyřdílnou sérii Olive Kitteridge, podle knížek, které jsem četla. Frances McDormand mám strašně ráda a na tuhle postavu mi strašně seděla. I já jsem propadla knize Dech vřele jí všude doporučuju. S Rozárkou teď stále dokola čteme 2-3 klasické pohádky – Karkulka, Kůzlátka, Kocour v botách (nebudu vám lhát už mě to hodně nebaví). Mě teď hodně bavila knížka Byla jednou jedna řeka. Na etapy jsem si poslechla nejlepší podcast na světě od Brain we are s Eliškou Remešovou. Stojí to moc moc za to. Je v něm všechno. O pár týdnů později jsem si od Elišky předplatila i její Pickey a jsou to skvěle vynaložené peníze. Prozkoumejte. Její projekt Láska je dovednost je láska. 

Pomalu chystám letní bucket list, musím na terasu koupit rajčátka, připravuju další narozeninovou korunku na srpen, čeká nás nabitý červen a taky bych měla začít připravovat svůj letní seznam četby. Jak se máte vy? A co je u vás nového? 

  • Znáte eshop Víno od Bodláků? Mají skvělý výběr vín a skvěle propracovaný web. My už od nich máme zásobu vín na léto a těším se až vám příště napíšu, co jsme vybrali a jaké vína byly. 
  • Perfumed Prague – omrkněte jestli jste na vůně, svíčky a tak. Pořádají i workshopy (prima tip na dárek) a můžete si tu vytvořit vlastní vůni.
  • Moc hezký eshop i obchůdej je taky Na nitce. Znáte? 
  • Woodify – dřevěné dekorace z Jizerských hor – to taky musíte vidět. 
  • Peelo – voskované ubrousky a pytlíky na svačinu. Vřele doporučuju, pořizovala jsem nedávno. Ubrousky kupte ty největší a příště bych šla klidně do těch pytlíků. 
  • Období salátů je tady. Mňam. 

► Na blogu vyšlo spoustu nových článků: Jarní bucket list, článek o diáři Filofax Eco Essential, Jarní cupanina, Moje tipy na Spotify playlisty, recept na domácí bagely a tipy na seberozvojové knihy