Rozepsáno opravdu v pátek. 

Páteční tipy psané opravdu v pátek. To už se mi hodně dlouho nepovedlo. Poslední dva týdny už ve vzduchu cítím léto a pomalu začínám přemýšlet o tom, jaké by to naše letos mohlo být. První letní den nás zastihne na dovolené, na kterou se už strašně těšíme. Na co se nejvíc těšíte vy? Už máte vybrané knihy na dovolenou? Co vás čeká? 

Minulý týden byl tak nabitý, že jsem v neděli byla ráda za volný den, kdy zůstáváme doma. V týdnu za námi přijela na celý den výprava z Varů, a tak jsme je vzali na oběd, k molu, do vinotéky a na hřiště. Byl to prima den. Poprvé v sukni. Hned další den nás čekalo rande s holkama, holčičkama a jedním chlapečkem. Po neskutečně dlouhé době se nám podařilo sejít v plném počtu. Vyrazili jsme na Dětský ostrov, na oběd i na zmrzku. Vlastně jsme si docela i popovídaly mezi vším tím běháním po hřišti. Teplé počasí nám dovoluje trávit dny hodně venku a domů se vracet až večer. Někdy ani nestíhám vařit večeře. V pátek jsem měla večer pro sebe ♡. Vyřídila jsem pochůzky a skončila na drinku a jídle ve Špejlích. Bylo to velmi nabíjející. Jen já, dobré jídlo, aperol a nová kniha Kateřiny Pantovič (která je mimochodem skvělá). V sobotu se konal rodinný narozeninový oběd, na který navázal místní dětský den. Rozárka si mohla zkusit hašení hadicí a posadit se do hasičského auta. Štěstí největší. V neděli jsme jen odpočinkově jeli objevit nové hřiště a nakoupit. Nic velkého, spíš poklidný den (konečně!). 

Dokončeno v sobotu. 

Tenhle týden nám začal upršenou návštěvou fyzioterapie. V úterý Rózky kroužek a knihovna. Ve středu Batolaterna. Vůbec nevím jak, ale podařilo se mi ukořistit lístky pro nás a Kíťu s Kájou. Představení mělo velký úspěch. Až mě překvapilo, že Rozárka zvládla fascinovaně sedět skoro celé představení. Potom zmrzlina v Creme de la creme, cesta tramvají a vlakem. Den snů prostě. Ve čtvrtek jsem měla hlídání, takže jsem po snad roce a půl vyrazila konečně na úpravu obočí (hurá). A včera už nám začal holčičí víkend, protože Péťa odjel do Harachova na rozlučku se svobodou. Já dnes snad na chvilku stihnu sraz se základkou.

Dočetla jsem konečně knihu Voda, která hoří. První a poslední část mě bavily moc. Prostředek o vztahu s Václavem Havlem byl pro mě trochu utrpení. Mám rozkoukaný film Kde zpívají raci a stihli jsme v týdnu taky dokument Still o Michaelu J. Foxovi. Postupně taky sledujeme na Disney+ dokument Light & Magic – moc doporučujeme nejen fanouškům George Lucase. Období letních ovocných koláčů započalo. Těším se na úrodu jahod a třešní. Za týden naše letní dovolená na Farmě Mračov ❤ . Blíží se začátek léta a taky chvíle, kdy vytáhnu letní deník. 

  • Znáte Sdílnu? Prostor pro tvorbu  a práci a taky showroom různých lokálních značek. Najdete je v Nuslích. 
  • Nosíte ledvinky (vrací se teď zase do módy)? Epik label šije takové, že se to líbí i mě. 
  • Ručně vyráběná keramika Vanda&Valerie
  • Tipy na snídaně a taky svačiny od Karoliny Four jsou top. 
  • Krásné výrobky od Svatja vás určitě okouzlí a originální svatební dar najdete tady