První týden nového roku je za námi a my jsme ho strávili doma nemocní. Tak dlouho jsem si říkala, že je Rózka zdravá a nemá ani rýmu, až dostala chřipku. V pondělí měla čtyřicítky a skončili jsme na pohotovosti. Teď už bez teplot, ale kašel a rýma se vlečou dál. Navíc nás to postihlo samozřejmě všechny. A tak inhalujeme Vincentku, odsáváme nos, jíme hodně ovoce, díváme se na pohádky a čteme. Dřív jsem z těhle promaroděných dní, kdy jsme zavřené doma docela šílela, ale tentokrát to přijímám nějak s klidem. Zdá se, že moje záměry pro tento rok jsou dobře vybrané. Snad jste do nového roku vkročili líp než my a nemoci, které teď lítají všude kolem se vám vyhýbají. 

Prosinec utekl strašně rychle a Vánoce jsme si moc užili. Letos i se všemi rodinnými návštěvami. Od Štědrého dne jsem neměla žádná očekávání a nakonec to bylo fajn – Rozárka si dárky rozbalovala postupně během dne, aby toho nebylo moc a byl to nejlepší nápad dne. Večeře moc klidná nebyla, ale to se dalo čekat a zvládli jsme to i tak. Ve Varech jsme konečně navštívili Vánoční dům a mělo to velký úspěch. Pod stromečkem bylo už klasicky pro každého Lego, spoustu knížek a taky tenhle boží hřeben. Rozárka dostala krásnou plyšovou farmu, Albi tužku, která nás teď bavila celý týden, kuchyňku a super duplo domek, se kterým má hraní tolik nových možností. Děkujeme a zase za rok. 

Do pokojíčku jsme pořídili domečkovou postel a uspávání je teď zase o něco příjemnější. Konečně jsme prodali naší obří tiskárnu a pořídili novou, která je přívětivější pro domácnost. Založila jsem si domácí kefír a vřele ho doporučujeme, je to mňamka. Letošní vision board jsem pojala ve velkém a visí nám na chodbě na zdi, společně s kalendářem od Mankai Paper. Každý den trávím chvilku s diářem a jsou to moje oblíbené chvilky dne. Čtu Zimování a je to krásná první kniha letošního roku. S Rozárkou čteme Madynku od Astrid Lindgrenové, její knížky mám moc ráda. Konečně jsme uklidili vánoční výzdobu, což pro mě zvláštním způsobem byla velká úleva. Rozhodli jsme se, že pátky letos budeme věnovat deskovkám – únikovky nám ale moc nešly (hahaha). Každým dnem se narodí dvě nová miminka do party. Blíží se moje půlkulaté narozeniny, těším se až budeme zdraví a vytáhnu novou jógamatku.  Leden je v plném proudu. Snad k nám ty další týdny budou přívětivější. 

Jak se daří vám? A s jakými plány vstupujete do nového roku?