Vánoční tipy

Vánoce

Láska k papíru

Diáře

Naše zážitky a tipy z cesty

USA

O knihách

Recenze: kniha Kreativní diář

Kreativní diář
Slíbila jsem, že tuhle recenzi napíšu a konečně mám chvilku, kdy se můžu vrhnout na psaní.

 

Kreativní diář se ke mě dostal, díky nakladatelství Grada a mojí aktivitě ve skupině Planner lovers v České republice, o které jsem se tu už zmiňovala.

 

Začneme nějakými základními informacemi. Knížka má menší formát a její obsah se vešel na 112 stran. Autorkami jsou Michaela Dombrovská a Blanka Novotná. Nečekejte žádný prázdný diář, který si budete upravovat k obrazu svému. Hlavní poslání knížky je v tom, že vám předá základní informace k tomu, aby jste si takový “kreativní diář” na míru vytvořili sami.

 

Kniha je rozdělena do deseti kapitol. První se věnuje tomu, proč takový kreativní diář používat a co jsou to “paperitky”, které k tomu budete potřebovat.
Dále pak přehledně pokračuje od kapitoly Můj rok, Můj měsíc, Můj týden, Můj den po Mé přání, Mé projekty, Mé návyky, Mé seznamy a Pomůcky a metody aneb co vše se nám bude hodit.

 

Přiznám se, že po prvním prolistování jsem ke knížce, byla trošku skeptická. Zdála se mi hodně jednoduchá a graficky mě příliš nezaujala. Nicméně poté jsem se začetla a o dvě hodiny později  jsem s nadšením obracela poslední stránku. Co mi chybělo po grafické stránce, dohnaly texty.

 

Kreativní diář je vlastně taková směs různých systémů, o kterých jste už možná slyšeli – obzvlášt pokud vás téma diářů/plánovačů zajímá. Nejvíc vám bude připomínat bullet journaling, ale na konci knihy najdete i další systémy, kterými se autorky inspirovaly (sama jsem všechny neznala).

 

Co vás tedy nejvíc potěší, je to, že k vytvoření vlastního kreativního diáře vlastně nepotřebujete nic jiného, než prázdný sešit, štítky – paperitky a nějaké ty tužky a propisky. Pokud už máte nějaký ten předtištěný, tak nesmutněte i na něj se systém kreativního diáře dá aplikovat. Mě se hodně líbilo to, že vám knížka nedodá jen nějaký systém pro lepší efektivitu, ale pomůže vám také více přemýšlet o tom, jak svůj čas trávíte.

 

V každé kapitole najdete autetincké fotky z diářů autorek a dostanete tak lepší představu o tom, jak by mohl diář vypadat. Zároveň ale máte velkou volnost v tom, jak si ho uspořádáte hlavně vy. Bude vyhovovat minimalistů i těm, co rádi zdobí.

 

Systém myslí nejen na to, jak si rozplánovat rok, měsíc, týden a den, ale na také na sledování financí, návyků a různých seznamů – dokonce vám poradí i to, jak pracovat s prázdnými stránkami, které zrovna zbývají. Já sama už dlouho uvažuju o tom, že si začnu psát gratitude journal (deník vděčnosti) a moc se mi líbilo, že autorky do diáře zapracovali i tuhle část.

 

Pro koho knížka je? Pro všechny plánovače a lidi, co potřebují být organizovaní. Bude se líbit i těm, kteří po něčem takovém stále pokukují, ale zatím si nevěděli rady. Dostane se vám rad ve všech oblastech, včetně výběru sešitu a psacích potřeb a dostanete tipy na další oblasti, které by vás mohli zaujmout.

 

Já jsem po přečtení měla chuť okamžitě založit nový sešit a začít psát.

 

Facebookové stránky autorek TADY.
Skupina ke knížce TADY.
Knihu můžete zakoupit ZDE.
Previous Post Next Post

Může se vám také líbit

Nechte mi tu komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.