průvodce Prahou, pivo a sluneční brýle

Praha není jenom Hrad a Karlův most. Než ji začnete objevovat, poznejte její nástrahy. Ale pozor, tohle není průvodce popisující historii každé budovy či turistické procházky po památkách. Najdete tu naopak tipy, kde se dobře najíst a nezaplatit majlant, jaká místa vidět a necpat se přitom s davy nebo jak nenaletět podvodníkům. Tak vezměte svůj chytrý telefon, hotovost nechte doma a pojďte objevovat Prahu jinak.

Honest Guidem od Janka Rubeše, Honzy Mikulky a Elišky Podzimkové jsem listovala už na Světě knihy. Byla to okamžitá láska, protože zpracování knihy je velmi originální. Přesto nám trvalo další dva měsíce, než jsme se jednoho červencového večera po cestě  zpráce, rozhodli jeden výtisk konečně pořídit.

Proč se nám Honest Guide líbí

Protože je bezprostřední a u čtení jsem se smála (v podstatě pořád). Fotky u jednotlivých kapitol jsou výborně doupravené (ach ty malůvky). A ač jsem Pražák, tak je v něm spoustu míst, kde jsem nikdy nebyla a nebo jsem o nich ani nevěděla. No a já miluju objevování Prahy.

Pro Péťu to byly hlavně tipy na pivnice, kde si dáte kvalitní pivo. K tomu dodávám, že hra na “Pražskou zoo” mě velmi zaujala. Taky říká, že jako nePražák oceňuje, že je průvodce stavěný tak, že vynechává atrakce jako je Hrad, Orloj a Karlův most a ukazuje ty opravdové klenoty. Dál taky přiznává, že tuhle partu sleduje už dýl a přineslo mu to spoustu skvělých tipů, kam vzít holky na rande a oslnit je (dobrý, Péťo no!).

Co tam teda najdete

Tipy na kavárny, restaurace, pivnice, bary a zmrzlinárny. Inspiraci na procházky a taky na to, jak se po Praze chytře pohybovat. Samozřejmě nechybí ani zvláštnosti a trochu zastrčený místa. Dozvíte se kam se jít v létě vykoupat, kam jít mrknout na nějaký nákupy, jak si Prahu vyfotit bez mraky turistů a taky čemu se vyhnout, aby jste neskočili na lep podvoníkům. A nebojte je tam i nějaká ta pěkná budova k obdivování a kultura, či tip na to, co s načatým večerem.

V čem je Honest Guide zajímavý

Ve většině kapitol (a celkem jich je 49) najdete QR kód, který vás po načtení zavede k videu a tam najdete zas něco navíc. Dostanete tipy na aplikace, které je pro objevování dobrý mít v telefonu. Na konci knížky objevíte Pražský slovníček a taky dva pohledy, který z nějakýho výletu můžete rovnou poslat. Poslední 50. tip v knížce je prázdný a je jen váš – o čem bude?

Znáte tuhle partičku? Máte průvodce doma? Jaké je vaše oblíbené místo v Praze?