Konečně přicházím se slíbeným DIY návodem, abych vám ukázala, co všechno ten Silhouette plotr umí. Jako první projekt jsem si vybrala výrobu vlastního hrnečku, a co jiného bych si na něj mohla vymyslet než tenhle super knihomolský nápis.

Vyřezat si na hrnek můžete cokoliv. Stačí se podívat po nějakém obrázku, pěkném fontu a hlášce. Já jsem korunku stáhla přes vyhledávání obrázku na googlu a font na 1001 free fonts.

Co budete potřebovat: 

V programu Silhouette Studio si připravíte daný motiv, který na hrnek chcete přenést. Trošku jsem bojovala s trasováním, protože jsem nápis i korunku zmenšila na požadovanou velikost hrníčku. Nejdřív si tedy udělejte celý motiv velký, dejte trasovat (tzn., že program si uloží obrys, který pak plotr vyřeže) a až poté si motiv zmenšete na požadovanou velikost. Nůž jsem nastavila na 2, řezání vinylu, rychlost 3 a tloušťka 33.

Připravte si správnou velikost samolepící fólie a tu si dejte na lepící podložku. Pořádně všechno vyhlaďte, ať tam nemáte bubliny. Podložku dejte do plotru. Ve Studiu dejte řezat. Vyřezanou fólii sundejte z podložky a připravte si podobně velký kus přenosové fólie. Z té sundejte zadní stranu a lepivou částí nalepte na vyřezanou samolepící fólii a zase pořádně uhlaďte. Pak pomalu přenosovou fólii odlepujte – měl by vám na ní zůstat jen vyřezaný motiv. Malé detaily (třeba středy písmenek O) můžete doladit buď jehlou nebo háčkem.

Vemte si hrníček a na vybrané místo nalepte přenosovou fólii s motivem. Zase pořádně pořádně uhlaďte. Jde to ze začátku trošku ztuha, protože je hrníček zaoblený, ale chce to jen trochu trpělivosti. Pak už jen pomalu odlepte přenosovou fólii a motiv vám zůstane na hrníčku. Taky jsem tomu nejdřív moc nevěřila, ale vážně to funguje (trošku kouzlo).

Hodně mi při výrobě pomohlo tohle video z youtube. S ním vám bude všechno hned jasnější.

Hrneček můžete mýt normálně houbičkou a jarem a údajně přežije i myčku (tak uvidíme).