Láska ke knihám

Knihy

Kousek mě

Zašeptáno

Láska k papíru

Diáře

Doporučuju

Silhouette plotry

Zajímalo by mě, jestli se k vám už informace o téhle vychytávce pro všechny kutily a kreativce dostaly. Brzy pro vás chystám pár DIY návodů a tak vám dnes chci představit hlavního protagonistu, bez kterého by to nešlo. A tím je řezací plotr.

Firma Silhouette vyrábí řezací stroje pro domácnost, tzv. plotry. Jsou to takové celkem pěkné bílé mašinky (trošku podobné tiskárně), které vám vyřežou cokoliv, co si v počítači vytvoříte – obrázky, nápisy, tvary. Místo nože si do držáku můžete dát také pero a plotr za vás bude i kreslit.

Já jsem Silhouette objevila díky své plánovací vášni. Skoro každá americká žena/plannerka má totiž doma jeden takový plotr, na kterém si řeže všechny drahocené samolepky či jiné vychytávky do diáře. Plotr má samozřejmě ale mnohem víc možností využití, než jen obyčejné vyřezání natištěných samolepek. Můžete si na něm vyřezat různé skládačky, etikety, potisk na trička či jakoukoliv jinou látku (polštáře třeba), potisk na hrnečky, šablony, které pak můžete široce využít. S plotrem tak máte neomezené možnosti při dekorování svého bytu, při vyrábění dárků, párty dekorací či věcí pro děti. Fantazii se meze nekladou, takže je jen na vás s čím přijdete. Pinterest i Youtube jsou nebřebernou studnicí návodů a tipů, jak plotry využít.

V ČR je dodavatelem těhle mazlíků firma For Art. Vybrat si můžete ze tří typů plotrů: portrait, curio a cameo. Pěkné srovnání všech tří typů najdete TADY. Zároveň prodávají všemožné materiály a potřebné doplňky. Co mi přijde fajn je, že nabízí také své levnější varianty některých originálních doplňků. Součástí webu je také blog, kde najdete nějaké návody a majitelé také nabízí kurzy, kde vás s plotrem naučí pracovat. Na internetu najdete sice hrozně moc návodů, ale pokud nejste zrovna techniční talenti, tak se vám takový kurz možná bude hodit.

Spolu s plotrem se kamarádí oficiální program Silhouette Studio (na forart je ke stažení v češtině), kde si budete všechny grafické návrhy připravovat. Součástí  je knihovna, kde jsou ke stažení různé hotové designy (něco je v akci, něco se platí, něco je zdarma). Hodně free věcí zas ale najdete klasicky po internetu. Tipy a návody v češtině hledejte u Jitky z Cut Blogu a nebo u Madame Coquette.

Osobně mi to přijde jako fajn zajímavá věc do všech tvořivých koutků. Trošku mi chybí, že tu není moc blogů věnovaných návodům a tipům, které by nebyly zároveň mama blogy. Věřím, že i mnoho z nás bezdětných by s tím umělo vymyslet zajímavé věci. Tak se hlaste vy tvořivé duše! Já se s tím momentálně peru, ale pár návodů pro vás připravuju. Jen asi nejsem úplně správný tip tvořilky, která by si na tom vystavěla kariéru. Už teď ale tuším, že zapůjčený plotr Cameo s námi do budoucna asi zůstane.

Znáte plotry Silhouette? Máte snad nějaký doma? Toužíte po něm? Co byste si s ním vyráběli? 

Previous Post Next Post

Může se vám také líbit

9 Comments

 • Reply Životem po italsku

  Vůbec jsem neměla tučení, že něco takového existuje! Vždy si vše kupuji přes internet, kde to dlouhé hodiny hledám a že si to můžu takhle “lehce” sama vyrobit jsem vážně nevěděla, takže mnohokrát děkuji za článek! 🙂

  24/04/2017 at 20:22
 • Reply Daysy

  Zajímavá věcička, o tom jsem ještě neslyšela. 🙂

  blog Days of Daysy

  25/04/2017 at 6:55
 • Reply Magda T.

  My jsme ve škole měli obyčejný plotr na tisknutí velkých výkresů, o těchto “superplotrech” jsem ale neslyšela. 😀

  magdatumova.wordpress.com

  25/04/2017 at 15:17
 • Reply Birdie

  No takže…jsem úplný DIY nadšenec a dříve jsem DIY návody hledala neustále! 😀 Dnes se je ales snažím i realizovat! 😀 Je pravda, že českým blogům, zabývajících se tvoření, moc není… navíc si myslím, že prostředky, které jsou k dostání zde jsou oproti Americe mizivé a nebo přerdažené. Ach, ach…
  Jinak tuhle vychytávku jsem již někde zahlédla, ale více se o ní nezajímala. Sama dělám sice scrapbook, ale teď jsem se s ním dost zasekla (potom, co jsem do různých serepetiček dost investovala a neumím si představit ještě investovat do něčeho, jako je tahle řezačka! 😀 )
  Jinak plánuji udělat článek na téma “papírové vzpomínky”, kde sepíši všechna svá tvořivá dílka! 🙂 Tak budu ráda, když koukneš! 🙂
  P.S. Rock your life se mi nějak nedaří plnit, jak to máš Ty? 😀

  01/05/2017 at 14:46
  • Reply Michelle

   Ten plotr je boží věc, myslím, že investice dobrá. Dá se s tím vymýšlet hrozně moc věcí. Ale jak říkáš, nemáme tolik vychytávek jako v USA tady. Scrapbook je super, ale málokdy si na to najdu čas (ach jo). Na článek o papírových vzpomínkách se těším (viděla jsem na instagramu, že chystáš). Rock your life se inspiruju hodně volně – rozhodně se mi nedaří plnit každý den, takže neboj, nejsi sama :-).

   02/05/2017 at 8:54
 • Reply Wish. Hope. Life. - DIY: Knihomolský hrneček » Wish. Hope. Life.

  […] přicházím se slíbeným DIY návodem, abych vám ukázala, co všechno ten Silhouette plotr umí. Jako první projekt jsem si vybrala výrobu vlastního hrnečku, a co jiného bych si na něj […]

  12/06/2017 at 11:02
 • Reply Wish. Hope. Life. - DIY: Potiskni si tašku » Wish. Hope. Life.

  […] Budete potřebovat jen pár věcí a pro větší odvázání se, je fajn mít doma plotr. […]

  02/08/2017 at 13:07
 • Reply Lucka Stefani

  Přijdu si jako Alenka v říši divů, netušila jsem, že takové stroje mají lidé normálně doma 🙂 Vzhledem k datumu publikování článku koukám, že mám pořádně co dohánět 😀

  16/01/2019 at 17:20
  • Reply Michelle

   Na trhu je spousta kouzelných přístrojů pro nás plánovače :-). Je stále, co objevovat.

   17/01/2019 at 12:30

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..