zdobení Clipbooku

Co se týče Clipbooku – víte o něm už docela dost. O tom, co to Clipbook vlastně je i o tom, jak ho sama využívám. Na mém plánovacím instagramu najdete nespočet fotek a dvě listovací videa, takže se s ním můžete seznámit celkem zblízka. Dnes to tedy vezmeme z jiného soudku a podíváme se na to, jak variabilně si Clipbook můžete upravit nebo spíš ozdobit, aby byl ještě víc přesně podle vašeho gusta.

Já sama jsem se rozhodla, že svůj malý Clipbook v bílé barvě pokreslím s pomocí dekoračních popisovačů Pilot Pintor. Dá se s nimi totiž psát v podstatě na cokoliv (zrovna včera jsem s ním pomalovala terakotový květináč třeba) a já jsem chtěla desky trochu oživit. Výsledek můžete vidět na úvodní fotce. Nejsem žádný extra malíř, ale výsledek mě těší a to je důležité. Kreslit, psát, dělat cákance. Tohle všechno Pilot Pintor umí. Vybrat si můžete ze dvou tlouštěk hrotů a mají nespočet barev. Já mám to balení s pastelovými barvami.

Pokud jste ale kreativní ještě víc, zdobit můžete nejen kreslením. Na desky si totiž můžete něco vyšít, ozdobit je stuhou, polepit je nějakým zajímavým materiálem a nebo taky oblíbenými samolepkami. Přidat fotky, pomalovat je pomocí šablon, zakomponovat gumičky, knoflíky a taky korálky do kroužků. A upravit si desky můžete také zevnitř (viz obrázek níže). Ideální samozřejmě je, když máte Clipbook bez vzoru, v nějaké barvě (za mě je na to nejvhodnější právě ta bílá), ale věřím, že si poradíte i s těmi dalšími. Můžete vrstvit a zkoušet různé techniky. Nebojte se Clipbook trochu “rozebrat”, on to všechno vydrží a bude pak naprosto unikátní přesně podle vás. A právě to se mi na něm hodně líbí. Nejenže si můžete upravit jeho vnitřek a přidat si do něj cokoliv, co zrovna potřebujete, ale upravit ho můžete také zvenku.

Jaká z technik se vám líbí nejvíc? A napadá vás už nějaká vlastní? 

 

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.

Štítky: