diarovavyzva finance

Mám pocit, že #diarovavyzva běží ještě rychleji než #clipbookvyzva. Je květen a já vám přináším už 5. úkol. Z úplných diářových základů se posouváme trochu dál na další témata. Moc mě těší, že je pro vás výzva krokem z komfortní zóny a zkoušíte v diáři nové věci. Vaše tvoření mě neustále inspiruje. 

iPřipomínám, že cílem výzvy je prozkoumat naše diářové potřeby a na konci roku mít představu o tom, co všechno v diáři potřebujeme, co je nám užitečné a taky co je navíc a moc dobře nám neslouží. I když se vám tedy do úkolu někdy nebude chtít a máte už dopředu pocit, že danou věc nevyužijete – zkuste to. Buď vás to příjemně překvapí a nebo budete mít relevantní důvody, proč zrovna tuhle věc v diáři nepoužíváte.

5. úkol – SLEDOVÁNÍ FINANCÍ

V květnu se bude všechno točit kolem peněz. Věřím, že zamýšlet se nad svou finanční situací a promýšlet, jak utrácím, jak a na co šetřím má velký smysl. Poslední tři roky jsem svoje finance začala víc řešit a chtěla jsem vědět, že mám nějakou finanční rezervu a nežiju z výplaty do výplaty. V začátcích mi moc pomohla aplikace Spendee. No a samozřejmě lze k tomuto účelu dobře využít i diář. Buď tak, že si uděláte vlastní přehled na míru a nebo využije speciální náplně tomu určené. Dělá je přímo Filofax ve dvou verzích (jedna a dvě), ale i Fleppi a Yuppi. A tak pojďte v květnu v diáři zaznamenat třeba: 

  • za co utrácíte
  • udělat si graf příjmů a výdajů
  • plán úspor (a vymyslet na co všechno vlastně šetříme)

Zamyslete se nad tím, co se vám hodí nejvíc. Sledujte jen jednu část, ale klidně všechny najednou. Sama jsem za tuhle výzvu docela ráda, protože mi přijde, že poslední dva měsíce hodně utrácím – za věci pro sebe, za věci pro miminko a jsem zvědavá až všechno uvidím černé na bílém. 

Své tvoření na instagramu můžete označovat hashtagem #diarovavyzva. Pokud je pro vás příjemnější sdílet fotku jen se mnou, pošlete mi jí do zprávy nebo na email: michelleplannercz@gmail.com. A nebo tvořte jen tak, sami pro sebe. Moc se těším, co všechno vymyslíte. Těším se, co všechno v rámci financí vymyslíte a doufám, že vám tohle téma bude užitečné. 

Stejně jako loni ve spolupráci s Filofaxem vybereme každý měsíc jednoho vítěze, který dostane nějaký dárek. Pusťte se tedy do toho.

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.