výbava na tvoření

Je to tady! První úkol z #clipbookvyzvy. Doufám, že jste natěšení a zvědaví, co váš čeká. Pro první úkol jsem vybrala něco jednoduchého a kreativního. Nemusíte se tedy bát, že byste něco nezvládli. Nebudu vás dlouho napínat, jdeme na to.

Co budete potřebovat:

  • prázdný sešit/blok (já použiju Clipbook ve velikosti A5)
  • psací potřeby (pero, barevné propisky, zvýrazňovače)
  • lepidlo
  • nůžky
  • tiskárnu nebo staré časopisy

Prvním naším úkolem bude, připravit si takové malé mood boardy (nástěnky) výzdob podle čtyř ročních období. Ideální je na tohle Pinterest. Stačí tam zadat hesla spring, summer, fall a winter ve spojení s decoration a vyjede vám nespočet nápadů a stylů. Vyberte ty, co se vám líbí nejvíc a do sešitu si vytvořte čtyři koláže. Jestli každému období věnujete jednu stranu nebo dvě je na vás. Já si ke každému období připíšu i nějaký návod na výrobu něčeho konkrétního a pár věcí, co bych v daném období chtěla zažít/stihnout. Prima na tohle budou i časopisy jako je třeba Kreativ. Jestli se vám doma válí nějaké číslo určitě ho prolistujte. Na jejich webu se dají i dokoupit. Fantazii se meze nekladou, takže cokoliv vás k tomuhle tématu napadne, do sešitu určitě přidejte. Pokud vás víc než vystřihování a lepení baví malování, klidně si celou nástěnku namalujte. Zpracování je opravdu volné.

Během roku pak budeme s měnícím se obdobím mít z čeho čerpat inspiraci až budeme dělat výzdobu nebo vyrábět dekorace. A věřím, že to poslouží i do budoucna.

Na tvoření máte celý měsíc, takže si práci klidně rozložte a pracujte na úkolu postupně. Moc se těším na fotky/videa z průběhu, které postujte pod hashtagem #clipbookvyzva. Ať už ve skupině Planner lovers nebo na instagramu. Případně mi ukázku svého tvoření zašlete na email. Já budu dělat to samé, takže hashtag bedlivě sledujte. Na konci měsíce vám výsledek ukážu na instagramu ve videu.

Já na konci měsíce hashtag prohlédnu jak ve skupině tak na instagramu a podívám se i na všechny vaše emaily. Jednoho z vás vyberu a tomu společně s Filofaxem a Fleppi zašleme malý dáreček. Co to bude, zjistíte v průběhu měsíce na mém plánovacím instagramu.