Láska ke knihám

Knihy

Kousek mě

Zašeptáno

Láska k papíru

Diáře

Výzvy

#Clipbookvyzva Únor

výbava na tvoření

Je to tady! První úkol z #clipbookvyzvy. Doufám, že jste natěšení a zvědaví, co váš čeká. Pro první úkol jsem vybrala něco jednoduchého a kreativního. Nemusíte se tedy bát, že byste něco nezvládli. Nebudu vás dlouho napínat, jdeme na to.

Co budete potřebovat:

 • prázdný sešit/blok (já použiju Clipbook ve velikosti A5)
 • psací potřeby (pero, barevné propisky, zvýrazňovače)
 • lepidlo
 • nůžky
 • tiskárnu nebo staré časopisy

Prvním naším úkolem bude, připravit si takové malé mood boardy (nástěnky) výzdob podle čtyř ročních období. Ideální je na tohle Pinterest. Stačí tam zadat hesla spring, summer, fall a winter ve spojení s decoration a vyjede vám nespočet nápadů a stylů. Vyberte ty, co se vám líbí nejvíc a do sešitu si vytvořte čtyři koláže. Jestli každému období věnujete jednu stranu nebo dvě je na vás. Já si ke každému období připíšu i nějaký návod na výrobu něčeho konkrétního a pár věcí, co bych v daném období chtěla zažít/stihnout. Prima na tohle budou i časopisy jako je třeba Kreativ. Jestli se vám doma válí nějaké číslo určitě ho prolistujte. Na jejich webu se dají i dokoupit. Fantazii se meze nekladou, takže cokoliv vás k tomuhle tématu napadne, do sešitu určitě přidejte. Pokud vás víc než vystřihování a lepení baví malování, klidně si celou nástěnku namalujte. Zpracování je opravdu volné.

Během roku pak budeme s měnícím se obdobím mít z čeho čerpat inspiraci až budeme dělat výzdobu nebo vyrábět dekorace. A věřím, že to poslouží i do budoucna.

Na tvoření máte celý měsíc, takže si práci klidně rozložte a pracujte na úkolu postupně. Moc se těším na fotky/videa z průběhu, které postujte pod hashtagem #clipbookvyzva. Ať už ve skupině Planner lovers nebo na instagramu. Případně mi ukázku svého tvoření zašlete na email. Já budu dělat to samé, takže hashtag bedlivě sledujte. Na konci měsíce vám výsledek ukážu na instagramu ve videu.

Já na konci měsíce hashtag prohlédnu jak ve skupině tak na instagramu a podívám se i na všechny vaše emaily. Jednoho z vás vyberu a tomu společně s Filofaxem a Fleppi zašleme malý dáreček. Co to bude, zjistíte v průběhu měsíce na mém plánovacím instagramu.

Previous Post Next Post

Může se vám také líbit

3 Comments

 • Reply Lu Wild

  Ahoj,
  tak hlásím splněno 🙂 Na IG jsem tedy nesdílela, zvolila jsem si formu článku na svém blogu (http://az-budu-velka.blog.cz/2002/clipbookvyzva-1-rocni-obdobi), kdyžtak zašlu i na email pro účast ve slosování.
  Hezký zbytek měsíce! 🙂

  20/02/2020 at 15:44
  • Reply Michelle

   Skvělý! Podívám se :-), budu kdyžtak kontaktovat přes blog.

   20/02/2020 at 16:23
 • Reply Plannerky sobě – jak jsem začala s clipbook výzvou | Happy Ali

  […] Únorová výzva zněla moodboard pro každé roční období. Tak jsem začala projíždět pinterest i všechny svoje nálepky a těšila se, jak to zpracuji. Jenže se objevil zásadní problém – nemohla jsem se rozhodnout, jaký sešit na to použiji. Míša totiž řekla, že to může být  j a k ý k o l i v  sešit. No, když jich máte doma asi tak dvacet, tak prostě nevíte. Nakonec jsem se rozhodla, že to bude s kroužkovou vazbou, abych aspoň trochu plnila to „clip“, i když nemám žádný s vyndávacími listy. V kroužkové mám čtyři sešity, které nemají přesný účel. Dva s linkami, jeden bez a jeden čtverečkovaný. Ideální by byl samozřejmě ten s čistým papírem, ale v tom už bylo víc jak půlka vytrhána. S linkami mi to bylo líto, přeci jen to mohu využít na něco jiného, tak jsem vzala ten čtverečkovaný, že se to třeba může hodit. Tak tolik anabáze – výběr sešitu. (To, že jsem začala původně do jiného a pak to předělávala vynechám, to už je moc úchylka.) […]

  27/03/2020 at 18:47
 • Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..