Po knize Ukliďte si v hlavě je tohle druhá kniha zabývající se meditací, po které jsem sáhla na doporučení Grady. Matthew Johnstone vám na pár stránkách nabízí krásné ilustrace, které vás provází jednoduchou meditací. Nečekejte žádné sáhodlouhé čtení, tohle je opravdu hodně o obrázcích.

Jediná část, kde najdete víc textu pohromadě je předmluva (i ta je na jednu menší stránku), která vás s lehkostí do knihy uvede.

Pokaždé, když uvidíte slova “nádech a výdech”, uvědomte si svůj dech a s každým nádechem a výdechem se snažte postupně uvolňovat a zklidňovat.

Začátek knihy vám vizualizuje vaší mysl jako město. Město, které je plné pozitivních věcí, ale také těch zatěžujících. Poté už vás čeká vizualizace samotného návodu, jak meditovat. Nejdřív se dozvíte, kdy je to vhodné, jak se připravit, co budete potřevat, jak sedět a kam s rukama. Na co se soustředit a jak si vymyslet vlastní mantru. Kniha vám také nabídne různé vizualizace představ, které můžete při meditaci využít.

Žádné místo na světě není klidnější než pauza mezi nádechem a výdechem.

Na závěr vás čeká pár osvícených rad a pokud budete chtít tak také tip na další obsáhlejší knihy.

Kniha je krásně zpracovaná. Ilustrace jsou povedené a některé mi opravdu utkvěly v hlavě. Pro mnoho z vás bude sympatické, že vás nečeká několik dní četby, než se knihou prokoušete. 72 stran, které jsou z větší části spíše obrázky zvládnete prečíst za půl hodiny. I tak se autorovi podařilo vystihnout to důležité a pokud s meditací chcete začít, bude vám tenhle návod bohatě stačit. Za mě pět hvězdiček. Líbilo se mi, jak ke mě kniha promlouvá a že jde rovnou k věci. Přesně víte, co vás čeká a co máte dělat.

Pro koho kniha je: pro všechny začátečníky, kteří nemají čas si o meditaci číst obsáhlé knihy, pro ty, kteří se potřebují zklidnit a udělat si pořádek v hlavě. Řekla bych, že je to i vhodný dárek pro někoho o kom víte, že prochází těžkým obdobím.

Grada Publishing, a. s., 2015. Knihu můžete zakoupit ZDE

Štítky: