Už dlouho jsem vás neinformovala o tom, jak pokračuje plánování naší velké cesty. Nebudu vám lhát, nebylo to a není snadné. Poslední dobou z toho mám spíš starosti než radost. Těším se, až budu reálně stát na letišti v LA a dovolenou budu žít. Už jen 36 dní!

Vytvořit si vlastního průvodce (kdo by se totiž chtěl tahat s pěti různými průvodci, které váží několik kilo) s věcmi, které bychom po cestě s K. případně chtěli vidět a základními informacemi, které se nám budou hodit, jsem vytvářela asi dva měsíce. Dát dohromady všechny informace, pročíst je a pak vybrat ty, které se nám budou hodit, bylo časově celkem náročné. Jsem ráda, že už mám tuhle fázi za sebou. Čerpala jsem hlavně z Pinterestu a průvodců, které jsem si půjčila v knihovně.

Ve chvíli, kdy jsem tušila, jakým směrem se naše cesta bude ubírat, přišlo na řadu plánování ubytování. Srovnávání cen, hledání v mapě, počítání kilometrů a hodin. Všechny hotely máme nakonec rezervované na hotels.com a protože je ten náš plán cesty celkem nadupaný a myslím si, že se v průběhu bude trošku měnit (případně z plánu něco bude muset vypadnout), rezervovala jsem nějaké hotely navíc. Některá ubytování by určitě šlo sehnat až na místě (ale bylo by to dražší + čas strávený hledáním, který nebudeme mít) a některá jsou v destinacích, kde zkrátka musíte počítat s tím, že už by pak bylo vyprodáno. Průměrná cena na noc pro jednoho vychází na 650,-. Část nocí spíme v jednom pokoji a část nocí spíme odděleně.

Ceny aut jsem několik týdnu sledovala na rentalcars.com, nabízí různé velikosti aut a v ceně je již pojištění. Zároveň si můžete připlatit za další doplňky jako je třeba GPS. My jsme teď ve fázi, že přemýšlíme o půjčení dvou menších aut, abychom na sebe nebyli vázání.

No a teď už k samotné cestě a místům, kde se zastavíme.

  1. Začínáme v Los Angeles (kde se budeme dva dny aklimatizovat a prohlížet město a pláže)
  2. Z Los Angeles míříme do Atascadero, čímž začíná naše krásná cesta směr San Francisco po Pacific Highway.
  3. Z Atascadera se zastavíme v Monterey. Po cestě nás čeká Big Sur!
  4. A z Monterey už jedeme rovnou do San Francisca, kde máme další dva dny na prohlídku města.
  5. Pak začíná náročná část cesty. Ze San Francisca míříme do Yosemitu a večer do Bishopu.
  6. Z Bishopu to vezmeme přes Death Valley do Williamsu, který je hodinu cesty od Grand Canyonu, který navštívíme následující den.
  7. Po Grand Canyonu nás čeká odpočinek a nákupy v Las Vegas, na což se už teď těším.
  8. Z Las Vegas na dva dny do San Diega.
  9. A pak zase zpátky do Los Angeles, odkud odlétáme domů.

mapa

Asi tři dny tam máme tak nadupané, že není čas na jídlo a budeme muset mít zásoby v autě. Nicméně počítám i s variantou, že se rozhodneme cestu si víc užít a něco v těhle třech dnech ubereme (všechny ty věci stojí za to vidět, takže ubírat bude těžké).

V rámci plánování takové cesty vás samozřejmě neminou víza, pojištění a v našem případě taky vyřízení nových pasů. Tohle všechno už máme hotovo, takže jediné, co mi zbývá je rozvrhnout si cestu v jednotlivých městech. V Los Angeles, San Franciscu i San Diegu je toho k vidění tolik, že stihnout všechno se zkrátka nedá.  Ráda bych ale stihla letní kino v Hollywood Forever Cemetery, den ve Venice a Santa Monice, Warner Bros studia, procházku po Haight Ashbury, fotku u Mosaic steps, nákup v City Light Books, fotku u sochy Unconditional Surrender Statue, grilovačku na pláži, Seaworld a soustu dobrého jídla.

Byli jste někdo na nějakém z těchto míst? Podnikli jste někdy cestu autem po USA? Podělte se se mnou o své zážitky a zkušenosti a předejte cenné rady;-).

Štítky: