Další dva měsíce roku za námi. Jsme přesně v půlce prázdnin. Ze 120 dnů do odletu je najednou 37. Utíká vám léto rychleji než ostatní části roku? Mě tak nějak vlastně jo. Dneska vám přináším shrnutí toho, co všechno jsme za ty dva měsíce stihli my.

Prvního června jsme opustili UPC televizi a přešli k O2 – všichni muži jistě tuší proč. Ve stolku na televizi nám přibyla další černá krabička a na stole další ovládání. Celý ten přestup se neudál úplně bezproblémově, několikrát jsem musela debatovat s techniky na O2 lince (proč si vždycky všichni myslí, že každá ženská je, co se techniky týče, úplně mimo – ach). Stále čekáme na reklamaci první faktury, ale televize už funguje a dokonce se kamarádí s UPC internetem. Jestli je něco, co na nové televizi oceňuju a za ten proces stálo, tak je to možnost zpětného shlédnutí a nahrávání. Na čem jedete vy?

První červnový víkend jsme strávili svatebně na svatbě našich kamarádů, která se konala na krásném statku kousek od Českého Krumlova. Poprvé jsem vytáhla svojí tylovou Akari a dokonce poprvé v životě chytila svatební kytici (K. z toho kupodivu neměl vůbec takovou radost jako já)! Poznali jsme nové lidi, užili si karaoke a podívali se po hodně letech v Krumlově. Chodíte na svatby rádi?

Druhý červnový týden se nesl v duchu zábavy a byl dost náročný. Začalo to nečekanou akcí v Riegráčích s kolegy od K. v práci, která se zvrhla v párty v baru James Dean (kde jsem byla poprvé v životě). Na začátku večera jsem trvala na tom, že nejpozději v jedenáct odjíždím domů – ale znáte to – ve dvě mě K. tahal domů s tím, že už je fakt čas, když ráno vstáváme do práce. Sambucha už nikdy. Den na to (s kocovinou v zádech) další akce, tentokrát s mými kolegy. Dlouho plánovaná grilovačka ve Stromovce. Víte, že si tam můžete půjčit gril? Výborná věc a doporučuju vyzkoušet (za 400,- i s briketama). V pátek začalo EURO a v neděli další oslava, tentokrát babiččiny sedmdesátiny. A pak už jsme potřebovali fakt hodně odpočívat.

Třetí červnový týden jsem vzala Sítu poprvé do Café Jen (tam to lidem ráda ukazuju). Na snídani je to totiž moje nejzamilovanější místo. K. mě ukecal a šli jsme do kina na Warcraft (nakonec mě to mile překvapilo). Slavili jsme další narozky (první ze tří oslav) K. mamky. Šli jsme do řecké restaurace Kréta u řeky a bylo to tam bájo. Milujeme řeckou kuchyni. T. a L. jsme ukázali Mechanický balet a já jsem celou dobu pilně pracovala na průvodci do USA. Začalo být krásně, tak jsme s K. po práci vyrazili do Žlutých lázní na drink a něco dobrého. Den na to, jsme se seděli na zahrádce na Děkance a pak u nás v Hostivaru (léto je totiž doba drinků a sezení venku, ne).

Po tolika letech, co jsem se tam chystala, jsem konečně navštívila Apetit Piknik v Grébovce (a poprvé jsem byla i v té Grébovce). Bylo vedro (fakt hodně velký), bylo tam hodně moc lidí a hodně moc dětí a občas i sem tam nějaký pes. Ale nám se to tam líbilo i tak! Ochutnali jsme dobré jídlo a výborné fermentované limonády. K. se tam vystřídal se Sítou a byl to moc vydařený den.

Poslední týden v červnu mě pak čekala oslava 4. července, kam jsme byli pozváni Americkou ambasádou. Občas mi moje práce přináší zajímavé zážitky. Rezidence americké ambasády v Bubenči je překrásná (zvenku i zevnitř). Všude vlaječky a mnoho výborného jídla. Zkrátka pravá americká zahradní slavnost.

IMG_6539

První prázdninový týden jsme měla celkem nabitý. Opět jsme se vydali s T. a L. do Zoo a opět tam byla celá Praha (fakt jsme se tomu smáli). Nakonec jsme neplánovaně skončili ve Slatině a prvně letně grilovali. Další snídaně v Café Jen a v pátek cesta do Letů za mou drahou spolužačkou ze střední, kterou jsem neviděla devět let! A již tradičně víkend na Živohošti s rodičema.

Třetí prázdninový týden jsme měli dovolenou a trávili jí s T. a L. ve Slatině. Výlety na Říp a do Lidic, odpočinek, filmový maraton s Michaelem Douglasem, spoustu dobrého jídla a hry. Naše poslední volno před dovolenou v Americe.

K. zvládnul operaci kolene (i když s menšími problémy se zády a bolestí hlavy) a úspěšně jsme dooslavili i narozeniny K. mamky, tentokrát na chatě. Oslavy v kostýmech, kde jste pak v kostýmu jediný jsou nejlepší!

Chodím cvičit. Medituju. Hodně čtu. Hodně peču. Pomalu, ale jistě dokončuju plány na cestu. 

Tipy na filmy: Navěky svoji? (1988), Demolition man (1993), Zootopia (2016), Batman vs Superman (2016).