Celý týden jsem nemocná. Minulý víkend se nám sice moc vydařil a o putování po vinicích a vínu Znovín vám musím, co nejdřív napsat, ale cesta domů v autě, kde frčela klimatizace mi moc neprospěla. Jsem jedinej člověk na světe, co nedává klimatizace? A říkám vám, že to není jen takový to malý nachlazení. V pátek se mi celá ta “rýma” posunula dolů – takže nemůžu mluvit a chvilkama hodně divně mutuju a mám děsnej kašel. Nicméně neklesám na mysli, odpočívám, čtu, jím vitamíny, hodně piju a v pondělí už určitě budu zase fit :-).

Během ležení jsem dočetla knihu Projekt potomek (pokračování Projektu manželka) – celkem vtipné oddechové čtení, které ale určitě není tak dobré jako první díl. Díky Sítě teď pokračuju s kindlem a knihou Postav hlídku od Harper Lee a zatím je to přesně takové jaké jsem si to přála. Četli jste Jako zabít ptáčka?

To, co vám chci ale dnes doporučit nejsou knihy, budou to dva filmy. Oba jsou animované a neskutečně roztomilé.
První z nich – Můj soused Totoro je skoro až klasika dalo by se říct, manga film z roku mého narození (stále doháním resty). Je to jednoduchý rodinný příběh o dvou sestřičkách a nejroztomilejším strašidlu Totoro. Celé mě to hrozně mile překvapilo. Dívala jsem se s českým dabingem a vůbec to nebylo špatné.

Druhý je film The Peanut movie o Charliem Brownovi a Snoopym. Charlie Brown je ten největší outsider na světě, co hrozně rád každému pomůže, ale na co sáhne, to se pokazí. Ve filmu se Charlie zamiluje do své nové spolužačky a snaží se jí přesvědčit o tom, že není takové nemehlo, jak si o něm všichni myslí. Jedinečná věc, nejvyšší level roztomilosti a skvělá hudba!