Láska ke knihám

Knihy

Kousek mě

Zašeptáno

Láska k papíru

Diáře

Na vlnách pátku

Na vlnách pátku

I uprostřed téhle nejisté doby, kdy máme všichni tak trochu pocit, že se svět rozpadá a všichni jsme se zbláznili – dál kolem sebe hledejte krásu, buďte na sebe i ostatní hodní, obejměte své blízké a vytvářejte vzpomínky.

Neměla jsem moc dobrý týden. Ponuré počasí. Nepříjemné zážitky. Zklamání. Včera to na mě nějak padlo a byl to takový pitomý den. Ale nechci se tím vším nechat unášet moc dlouho. A tak jsem dneska začala den s jógou, ovesnou kaší a Gilmorkama a těším se na odpočinkový víkend. Jak všechno zvládáte vy?

Poslední dny/týdny se na internetu roztrhl pytel se šířením šílených dezinformací. Většinou se mé sociální bublině tyhle věci vyhnou, ale tentokrát i lidé, které jinak považuju za celkem rozumné, šířili neskutečné věci. A tak vás prosím – když už máte potřebu se vyjadřovat ke covid tématu, přečtěte si nejdřív nějaké kvalitní informace z důvěryhodných zdrojů. Zpěvačky a jiné podivné celebrity, ne příliš úspěšní spisovatelé ani 100x přesdílený příspěvek na facebooku, který už ani nemá autora to opravdu není. Ach jo. Buďme aspoň trochu rozumní.
Víkend v Adršpachu byl plný překážek, ale nakonec jsme si to moc užili. Neskutečně jsme zmokli, viděli jsme místní fotbalový zápas, projeli jsme se Polskem, přes všechny nesnáze jsme se nakonec dostali i na skály a jeden večer jsme si užili horkou káď a svařák pod širým nebem. Minulý týden jsme trávili u Tesárkovic. Byli jsme pouštět draka (ten náš nebyl nic moc) a s dětma jsme hledali poklad. Vyřezali jsme jako každý rok dýně a po delší přestávce jsme letos zase vytáhli kostýmy a s předstihem jsme si udělali halloweenskou párty. By to víkend plný zážitků. Konečně jsem se dostala k vyklizení komory! Všechno jsem roztřídila, označila a teď se tam chodím kochat (hahaha). Zase nastal čas teplých ponožek, hřejivé peřiny, čajů a svíček. A to mě poslední dobou opravdu těší. Díváme se poslední dobou na starší filmy a víc čteme. Péťa zase začal běhat a čekáme jestli bude muset na konci listopadu na cvičení nebo ne. Pomalu začínám sepisovat seznam vánočních dárků (a mám pocit, že už jsem ve skluzu na svoje poměry). Péťa se krom vaření vrhnul taky na pečení a minulý týden upekl krtkův dort. Na rodinné večeři všichni pěli samou chválu. Jsem zvědavá do čeho se pustí příště. Vybíráme robotický vysavač, který umí i vytírat. Máte tip? Jaké jsou vaše oblíbené podzimní filmy? A co vám teď dělá největší radost? Podělte se se mnou.

► Přečtěte si článek s hygge tipy a nechte se inspirovat k tvoření.

Previous Post Next Post

Může se vám také líbit

2 Comments

 • Reply Jana

  Nechci odrazovat od koupi robotického vysavače, ale my ho před pár lety doma měli (cca 8 let) a ukázal se jako hrozně nepraktický. Dokázal se zamotat pod nohama židle a točit se tam třeba celou hodinu. Aby vysál pořádně, museli jsme ho pouštět do každé místnosti zvlášť. Občas si ten bordel odfukoval od sebe, takže ho nakonec nevysál. A v kuchyni třeba nedokázal vysát lněná semínka. Pak se po každém vysávání musel čistit (cca 10 minut, záleží kolik v něm bylo vlasů atd.). Takže nakonec se ukázal časově efektivnější obyčejný vysavač. Měli jsme značku iRoomba, ale možná už jsou dnešní vysavače lepší. 🙂

  20/10/2020 at 18:17
  • Reply Michelle

   Taky mám zkušenost s robotickým vysavačem před několika lety a technologie šla hodně dopředu :-). Dám určitě vědět, jak jsme spokojení, ale podle parametrů už jsou dneska mnohem “chytřejší”.

   21/10/2020 at 8:58

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..