macrame na kytky

Jsou dny, kdy se ocitnete uprostřed týdne a víte, že už nutně potřebujete víkend. Špatná nálada, nic se nedaří. Někdy zabere sklenička vína po práci, někdy krátká procházka nebo zalehnutí k oblíbenému seriálu. Nedávno jsem vám psala o tom, jak se poprat s dnem blbec a dneska vám přináším tipy na různé tvoření, které vám zvedne náladu a přivede vás na jiné myšlenky. Mnoho DIY návodů v češtině najdete taky u Ivy. A tak tvořte a buďte šťastnější.

Zeleň a květiny

Udělejte si radost a kupte si něco zeleného, co vám bude doma dělat radost. Zasaďte si na balkon (nebo okenní parapet) bylinku. Kupte si palmičku, které dáte jméno a občas s ní prohodíte pár slov. Třeba cypřišek vám v ložnici krásně pročistí vzduch.

DIY: Zavěs si kytku. Schůdková polička na kytky. Moderní polička na sukulenty. Pěstuj bylinky.

Spánek

Znáte to, ať se mažete sebelepšíma krémama a sebelíp se protáhnete po cvičení, tak spánek za vás stejně udělá nejlepší práci. Regenerace ve spánku je důležitá ve všech směrech. Tak si tu ložnici a spánek samotný nějak zpříjemněte. Vylepšete si postel světýlky. Přidejte hezké závěsy. Udělejte si z ložnice svojí klidnou svatyni.

DIY: Vesmírná sklenička na svíčku. Balzám na usínání. Levandulový sprej na polštář. Masku na oči.

Organizování

Tohle je přesně moje parketa. Mám ráda, když mají věci své místo. A ač by to do mě mnoho mých blízkých neřeklo, tak mi vlastně dělá radost, když si udělám ve věcech pořádek a těch nepotřebných se zbavím. Víte, jak to říká Marie Kondo – když vás to netěší, pryč s tím. Proberte svůj psací stůl, knihovnu, krabice s poklady.

DIY: Skříň na šperky. Dřevěný stojánek na stůl. Držák na časopisy. Prostor u vstupních dveří.

Koupel

Co může být víc relaxační a odpočinkové než vana plná horké vody (se solí, pěnou, bombou) a zapálenými svíčkami. Já se s tím nějak učím teď pracovat a víc si to užívat. Strašně super mi k tomu přijde správný playlist ze Spotify. No a pro všechny, co nemají vanu – myslím, že i sprcha může být velice příjemný uvolňující prostředek. A samozřejmě i tohle místo a činnost si můžete ještě víc vylepšit něčím vlastnoručně vyrobeným.

DIY: Polička na vanu. Vonná svíčka. Eukalyptový sprej do sprchyKoupelová sůl.

Deník

Tohle je taky tak trochu moje oblíbená věc. Věřím, že se vám doma valí spoustu sešitů bez nějakého smysluplného využití. A přitom se dají využít na spoustu super věcí. Založte si svůj snový deník, cestovní deník, sešit první pomoci, klasický deník, deník vděčnosti, pětiletý deník, meditační deník, jógový deník. Fantazii se meze nekladou. Buďte kreativní.

DIY: Snový deníkCestovní deník. Deník vděčnosti. Smash book.

Fotka od Macrame adventure