Konečně jsem vymyslela trochu jiný koncept pátečních/nedělních článků a moc doufám, že díky tomu je zvládnu psát pravidelněji. Pojďme na to. 

Událo se

Prodloužený víkend na Slatině jsme nakonec zvládly v pohodě. Rózka se poprvé podívala do Zooparku Zájezd. V pátek dorazil i Péťa. Byly grilovačky, šíša a nejvíc divnej gin&tonic tabák, co chutnal opravdu všelijak. Uspořádali jsme se sousedy komunitní grilovačku v parku a bylo to velmi povedené – snad máme novou tradici k zakončení léta. Několik následujících chladných deštivých dní jsem si užívala na maximum. Ano – už fakt vyhlížím podzimní počasí. Po pěti letech jsme konečně navštívili Pivní slavnosti místního piva – bylo to velmi baby friendly a vydrželi jsme dlouho. V neděli jsme byli v Kutné hoře – na memorial běhu za Libora a trochu na výletě. Všechny víkendy teď máme plné, ostatně jako každý rok na podzim. Máte to taky tak? Máme za sebou první Jógohrátky. Rózka má od září nový kroužek. Jak je koncipovaný se mi líbí moc. Tak snad se příště zadaří a bude z naší strany lepší nálada. Tentokrát to bylo fakt za trest (asi pro nás obě). Zítra Uhříněves slaví 110 let, tak nás čeká sláva (v podstatě hned za domem) a v neděli snad trochu odpočinku. 

Čtu

Konečně se mi do ruky dostala Neklidná krev od Galbraitha, zhltla jsem to během jednoho týdne. Teď jsem se vrhla na knihu Výchova bez poražených a nasávám informace, abych se vymanila z těch klasických výchovných řečí, které v sobě máme všichni tak nějak zakódované, že. Těším se na nějakou podzimní jednohubku, nemáte pro mě někdo nějaký tip? Z dětských knih vám musím doporučit Mušlenčiny léčivé pohádky pro dětskou duši, které jsem si okamžitě zamilovala. Jinak teď čteme stále dokola Myšku Marušku a střídáme to se Zuzankou. 

Sleduju

Péťa byl první zářijový týden na cvičení, takže jsem večery trávila s první řadou Gilmorek (po docela dlouhé pauze, kdy jsem na ně koukala každý rok). Shlédla jsem na Netflixu pěkně udělaný dokument o kapele Wham! a dokoukali jsme konečně Light&Magic – dejte si na seznam. Z dětských věcí vám musím doporučit Chaloupku na vršku a Lístku, leť

Tvořím 

Se šicím strojem to bude běh na dlouhou trať a tak jsem své plány na adventní kalendář odložila. Nakonec jsem se rozhodla, že ho uháčkuju, protože na Pinterestu jsem našla krásný relativně jednoduchý návod. Je je to monstrózní háčkovací projekt, tak doufám, že to do letošního adventu stihnu. Jako rychloprojekt pak háčkuju Rózce podzimní čelenku/korunku, tu už mám skoro hotovou. Jinak jsem zjistila, že na Etsy je ke koupi neuvěřitelné množství věcí k tisku pro děti. Takže jsem tvořila tuhle knihu aktivit a včera jsem vyráběla kočičí domeček (kočky jsou teď u nás k mé nelibosti velký hit). 

Hledám balanc. Uzemnění. Cítím, že potřebuju změnu a hodně si srovnat v hlavě, jak teď funguju/žiju. Vytahuju podzimní recepty. Těším se na podzimní výzdobu. Podzimní akce a návštěvy. Máme draka a těším, že letos půjdeme poprvé pouštět ve třech. Podzime vítej! 

  • Lyonis – dětské a rodinné plánovače, po kterých jsem pokukovala poslední dva roky a taky pětičlenná rodina z Jeseníků, která za vší tou prací stojí. Konečně nám na ledničce visí ten rodinný a jsem nadmíru spokojená. Září máme krásně naplánované a všichni víme, co nás čeká. Teď už se těším jen na doplňovaní zásoby magnetů. Mimochodem, díky kalendáři velmi prokoukla naše lednička a jsem ráda, že jsem jí mohla dát po pěti letech novou fazónu. 
  • Annie’s Books – krásný eshop s hračkami a knihami pro děti. 
  • Znáte Vlnovous? Ručně dělané radosti ze Šluknovského výběžku. 
  • Zkuste recepty z jednoho hrnce od Buchta v troubě.
  • Mrkněte na instagramový profil Tvorit a Lubit

►  Na blogu vyšel článek o radostech našich všedních dní a můžete si připomenout podzimní články