Slunečné ráno. Prasátko Peppa. Černý čaj. Dospávající Péťa. Říčanské rohlíky. Sedmiminutová vajíčka. Domácí bazalkové pesto. Luxování obýváku. Společné stavění lego dupla. Pečené kuře a brambory ze zahrádky. Náš posváteční společný den. 

Událo se

Uhříněvská slavnost se vyvedla moc. Chvilku s námi pobyla ségra a pak jsme si zbytek dne užili se Zemanovic. Děti běhaly, padaly do kopřiv, tančily. My si pochutnávali na skvělém frizzante a místním pivu. Druhý den jsem zvládla podzimní výzdobu a odpoledne jsme po okolí nachodili přes 7 km. Minulý víkend jsme byli až do pondělí ve Varech. Zima a chladno všude. Hodně jsem se těšila na náš létem vyhřátý byt. Rozárka si “zaběhla” svůj první závod, až na velké emoce kvůli připínání čísla to proběhlo nad míru dobře. Péťa si dal desítku a nakonec se mu běželo líp než čekal. Boží hřiště a kavárna Limetka – vřele doporučujeme. Skvělé kafe i dortíky. Stihli jsme taky výlet na Kyselku a jedno hezké odpoledne s kamarády. Tenhle týden jsem měla volný večer a snad po sedmi letech jsme měli takový nostalgický sraz s kamarádama, se kterýma jsem trávila svoje teen léta. Bylo to moc fajn. Včera tradiční oslava Václavů v Chrástě. Dneska nás čeká výlet do Říčan vlakem a pěšky pak zpátky domů. Před námi volný víkend, kdy nemáme žádné konkrétní plány a těšíme se na to. 

Čtu

Dočetla jsem thriller Náš dům a pustila se do Krysího ostrova – povídek od Nesba, co nám půjčila a hodně doporučovala Léňa. Na podzim se připravuju s Rituály šťastné rodiny a taky čteme Příběhy dvanácti měsíců. Oboje moc doporučuju. 

Sleduju

Naše sledování Akt X se chýlí ke konci – konečně jsme se dostali k dvěma posledním novým sériím z let 2016 a 2018, které mají dohromady jen 16 dílů. Konec té klasické části byl pro nás strašný bizár a hrozně nás překvapilo to vysoké hodnocení. Mám za sebou první díl nové série Sexuální výchovy a na seznamu nespočet filmů, které nejsme schopní shlédnout. Nějaké podzimní tipy? 

Tvořím/plánuju 

Stále háčkuju nekonečný projekt: adventní kalendář. Zpracovávám letošní úrodu, kterou k nám putuje od prarodičů a rodičů. Kromě pesta chci taky připravit fermentovanou řepu a rajčatovou omáčku do zásoby. Recepty čerpám z kuchařky My Cooking Diary 3. Čekají tu na mě dýně, cuketa, papriky, a brambory. Všeho hojnost letos. Plánuju se vrátit k tvoření fotoalba – ach, každý den aspoň kousek, protože to je můj velký nekonečný projekt a štve mě, že nejsem schopná ho dokončit a zavést ve zpracování fotek nějakou pravidelnost. Je to vůbec reálný s dětma? Sušíme šípky na čaj, sbírání Rozárku moc bavilo. Těším se na kaštany a taky nějaké tvoření z listí. Vytáhla jsem Rozárce poprvé vodovky a sama jsem s nima malovala po mnoha letech. Úplně jsem zapomněla, jaká je to zábava a relax. S příchodem podzimu se taky těšíme na návrat herních pátečních večerů. Máme tu New York 1901, který jsme ještě nehráli. Vybírám diář na příští rok.