český podcast

Podcasty se u nás konečně dostaly na výsluní, a tak se jich teď dá na různá témata najít poměrně dost. Já pořád tak nějak víc poslouchám ty zahraniční, ale rozhodla jsem se vybrat pár českých, které podle mě stojí za to a neměly by ujít vaší pozornosti.

Podcasty jsou ideální na procházky, k běhání, u vaření a taky na cesty do práce. Můžete se u nich bavit, ale taky se trochu vzdělávat a to mi přijde moc fajn. Sama jsem k tomuhle médiu byla zpočátku trochu skeptická, ale teď mě moc baví. A tady je můj výběr pro vás.

Weef si do svých podcastů zve zajímavé hosty a řeší různá leckdy palčivá témata. Určitě si tam najdete to svoje. Můj tip: Adam Táborský o duševní hygieně.

Kovy a Tereza Salte. Zajímavá témata, ale i legrace. Ideální odpočinkový podcast téhle dvojky. Můj tip: Rok 2000 končí. Jaký byl?

Česky vedené meditace jsou u nás díra na trhu a tak mě potěšilo, že se toho někdo ujal. Jestli vás tohle téma zajímá, tak Ditu určitě zkuste. Můj tip: Klid a mír.

Kristýnu budete pravděpodobně znát z projektu za Normální holky. Podcast je hodně seberozvojový a spíše pro ženy. Zaměřuje se na vztahy, finance, kariéru, jídlo apod. Můj tip: Finanční gramotnost – proč a jak začít?

Knihomolský podcast od Jany Benešové pro fanoušky Přátel, kávy, Hermiony nebo třeba svíček. Můj tip: Nejlepší knihy 2020.

V podcastu, který dělá Verča najdete od všeho trochu. Její životní zkušenosti, různé tipy, rozhovory, sport, vztahy. Můj tip: Narozeniny v nemocnici aneb epizoda o vděčnosti.

Podcast, ve kterém jsou hvězdou číslo jedna knihy. Ideální jako inspirace ke čtení. Můj tip: Literární postavy: Sherlock Holmes stokrát jinak.

Tip od mého drahého muže, který na tenhle podcast nedá dopustit. Pouští si ho když uklízí, cvičí nebo běhá. Občas něco zaslechnu i já. Název sám napovídá jaké téma vás v podcastu čeká: Péťův tip: H. H. Holmes & Otýlie Vranská.

Markétu Lukáškovou znáte jako autorku knih (např. Losos v kaluži nebo Panda v nesnázích). Před časem začala dělat i podcast zaměřený na ty nejvíc neuvěřitelné příběhy, které se opravdu staly. Můj tip: Vztahy, které změnily chod dějin.

A speciální podcast o mateřství, těhotenství, ženství a józe. Veronika je strašně příjemná a kromě kurzů jógy má také podcast, který se vám možná bude hodit. Můj tip: Těhotenské desatero.

Máte své oblíbené podcasty? A kde je nejvíc posloucháte? Napište a podělte se s ostatními v komentářích.