vzpomínkové knihy pro miminko

Vždycky jsem byla velký zaznamenávač vzpomínek. Deníky, cestovní deníky, fotoalba, notýsky na myšlenky, diáře. Mám takových věcí doma kupu a moc ráda se k nim vracím. O tom, že budu vytvářet vzpomínkovou knihu pro miminko tím pádem nebylo pochyb. Jen jsem nevěděla, jakým způsobem se na zaznamenávání vrhnu. Moc by se mi líbil nějaký klasický scrapbook, který si od začátku do konce vytvořím úplně sama, ale jsem realistická a vím, že času už nebude tolik a že bych takovou knihu nikdy nezvládla dokončit. (Jen ty fotoalba mi dávají dost zabrat, že.) A tak jsem začala pátrat po internetu po nějaké vkusné knížce, kterou bych mohla vyplňovat. Našla jsem jich hned několik a dnes se s vámi o ně podělím. 

Tohle je můj příběh 

Jedna z prvních knih, která na mě vyskočila na instagramu a do které jsem se okamžitě zamilovala. Moc se mi líbí její minimalistický styl a kroužková vazba, která vám dává volnost do knihy přidat cokoliv dle vašich představ, ale zároveň vám stále dává nějaký návod, co do knihy psát/přidávat. 
Koupíte jí tady a stojí 1490,-. 

V plenkách

Další velmi jednoduchá kniha, tentokrát s pevnou vazbou, kterou mi doporučila kamarádka. Nakonec je to můj favorit a kniha, kterou si pořídím. Vyhovují mi jednotlivé kapitoly, velikost knihy i látkový obal, ve kterém můžete knihu uchovávat. 
Koupíte jí tady a stojí 800,-. 

Černá a bílá 

Opět minimalistický design, kroužková vazba, přívětivá velikost i cena. Mapuje nejen první rok miminka, ale zaznamenáte si pár věcí i z období těhotenství. 
Koupíte jí tady a stojí 450,- 

Moje první album

Album v luxusnějším provedení, kde máte opravdu volnost v tom, co do něj zapíšete či vlepíte. Součástí je flash disk a přívěsek na otisk prstíku miminka. 
Koupíte ho tady a stojí 999,-. 

Já, miminko

Originální vázaná kniha s kresbami, která se dá dobře otevřít pro snadnější manipulaci. Obsahuje návod a obálku na vlásky. 
Koupíte jí tady a stojí 1240,-. 

Mé první roky 

Album od Mementera (dělají spoustu dalších tématicky zaměřených), které je zvenku barevnější než ty ostatní. Má pevnou vazbu a 9 tematických kapitol (včetně těhotenství). 
Koupíte ho tady a stojí 499,-. 

Spoustu dalších knížek najdete také v knihkupectvích nebo papírnictvích, ale často mi přijdou hodně kýčovitá, přeplácaná, šíleně barevná a stylově to není můj šálek kávy. Na druhou stranu, každý jsme jiný a věřím, že někomu zase nemusí pro vzpomínkovou knihu sedět obyčejná bílá a černá, tak jako mě. 
Psali jste miminku knihu? Máte nějakou, o které bych měla vědět? Napište mi do komentářů, jsem zvědavá. 

Štítky: