Ruční práce jsou něco, co mě bavilo od malička. Pamatuju si, jak mě babička učila základy háčkování a jak jsme s kamarádkou z dětství vyšívaly bláznivé výšivky na džíny. Mimochodem, ty džíny mám ve skříni stále schované a je to jedna z mých nejcennějších relikvií. Nemyslím si, že jsem na to nějak extra šikovná, ale ráda u toho trávím čas a je to pro mě příjemný odpočinek. 

Pletení

Před pár lety jsem se rozhodla, že se naučím plést. Byla jsem odhodlaná, ale i tak mi to trvalo opravdu dlouho. Začínala jsem u youtube videí a skončila u Kreativ speciálu (bohužel už není k sehnání), se kterým jsem konečně slavila úspěch. Pletení byl pro mě příjemný relax u televizních zpráv a ve chvílích, kdy mi bylo trochu těžko. Nikdy jsem si vlastně netroufla na víc než šálu, ale základy znám a věřím, že kdybych se do toho položila, zvládnu i další věci. 

► Tipy na projekty: Rychlá a jednoduchá loop šála (video), pletená čepice (text), videa od Katrincola nebo návody od Vlněné sestry.

Vyšívání

Potom mě nadchlo vyšívání. Stal se z toho tak trochu trend. Základy nejsou tak složité a se super návody z DMC si můžete ozdobit trička, boty, povlaky na polštáře či cokoliv, co vás napadne. Dá se tam dobře filtrovat i typ výšivek nebo náročnost. Já jsem si vyšila několik triček a vždycky se mi hodně líbily vyšívané conversky. Moc fajn jsou taky dekorace na zeď. Ideálním zdrojem při učení je v tomto případě určitě youtube a pak se mi taky moc líbila kniha Steh by steh

► Tipy na projekty: základní stehy (text), 10 typů lístečků (video), jednoduchá výšivka na tričko (text). 

Háčkování

A do třetice jsem se loni vrhla na háčkování. Nikdy mě moc nelákalo, ale pak jsem se k němu dostala díky #clipbookvyzva a byla to okamžitá láska. Zjistila jsem, že mě to baví mnohem víc než pletení (asi, že to nějak rychleji utíká). Tentokrát jsem rovnou sáhla po Kreativ speciálu a i když i tady to chtělo trochu trpělivosti, základy jsem zvládla celkem rychle. Jako první projekt jsem si vybrala háčkování misky, na podzim jsem zvládla i čepici a letos jsem se díky kurzu pro začátečníky naučila háčkovat i zvířátka (na což jsem neskutečně pyšná). 

► Tipy na projekty: háčkovaný zajíček (text), košík pro začátečníky (video), jednoduchá čepice (video).