Útlá knížečka od Gill Hassonové je jedna ze série knih o meditaci, které jsem dostala od nakladatelství GRADA. Dnes bych vám jí ráda představila a možná vás nalákala k jejímu přečtení.

 Způsob jakým žijeme naše dny, je způsobem, jakým žijeme naše životy. (Annie Dillard)

V úvodu se kromě toho, co to je vědomé vnímání přítomnosti a k čemu je dobré, dozvíte jak používat samotnou knihu. Každá kapitolka (zabírá vždy dvě strany) je označena jedním z pěti symbolů, které označují dané téma: vlastnosti, práce, tělo, vztahy a jídlo.

Každá kapitolka začíná vhodně vybraným citátem a následuje popis situace. Na druhé stránce, která začíná nadpisem v praxi,  pak najdete konkrétní cviky a techniky. Můžete se těšit na témata jako: buďte sebejistí, zpomalte, optimalizujte svůj čas, přijměte věci takové, jaké jsou, zažeňte nudu, zvládejte chvíle osamělosti nebo získejte kontrolu nad hněvem. Na 124 stránkách najdete takových témat/kapitol 54.

V závěru na vás čeká více jak dvě strany různých citátů a výroků k tématu vědomé vnímání přítomnosti od různých známých osobností.

Učte se ze včerejška, žijte pro dnešek, doufejte v zítřek. (Albert Einstein)

Kniha má opravdu malý formát, a tak pro vás nebude problém, mít jí stále po ruce. Je jednoduše a přehledně graficky zpracovaná. Při čtení jsem byla překvapená, jak moc se mi dané úkolí líbí a jsem si jistá, že se k ní budu opakovaně vracet. Tuhle knihu řadím mezi ty, které zvládne i ten, kdo čtení příliš neholduje, ale dané téma ho zajímá. Nečekejte přehršel informací – vše je spíše praktické, což mám ráda. Vhodné pro všechny, kteří se chtějí či potřebují v životě trochu zastavit.

O autorce: 
Gill Hassonová je lektorka, trenérka a spisovatelka. Má 20 let zkušeností v oblasti osobního rozvoje. Specializuje se na sebedůvěru a sebeúctu, komunikační dovednosti, asertivitu a odolnost. 

Grada Publishing, a. s., 2015. Knihu je možné zakoupit ZDE.

Štítky: