Láska ke knihám

Knihy

Kousek mě

Zašeptáno

Láska k papíru

Diáře

O knihách

Recenze: Více než 100 cvičení pro zklidnění a prožívání přítomnosti

Útlá knížečka od Gill Hassonové je jedna ze série knih o meditaci, které jsem dostala od nakladatelství GRADA. Dnes bych vám jí ráda představila a možná vás nalákala k jejímu přečtení.

 Způsob jakým žijeme naše dny, je způsobem, jakým žijeme naše životy. (Annie Dillard)

V úvodu se kromě toho, co to je vědomé vnímání přítomnosti a k čemu je dobré, dozvíte jak používat samotnou knihu. Každá kapitolka (zabírá vždy dvě strany) je označena jedním z pěti symbolů, které označují dané téma: vlastnosti, práce, tělo, vztahy a jídlo.

Každá kapitolka začíná vhodně vybraným citátem a následuje popis situace. Na druhé stránce, která začíná nadpisem v praxi,  pak najdete konkrétní cviky a techniky. Můžete se těšit na témata jako: buďte sebejistí, zpomalte, optimalizujte svůj čas, přijměte věci takové, jaké jsou, zažeňte nudu, zvládejte chvíle osamělosti nebo získejte kontrolu nad hněvem. Na 124 stránkách najdete takových témat/kapitol 54.

V závěru na vás čeká více jak dvě strany různých citátů a výroků k tématu vědomé vnímání přítomnosti od různých známých osobností.

Učte se ze včerejška, žijte pro dnešek, doufejte v zítřek. (Albert Einstein)

Kniha má opravdu malý formát, a tak pro vás nebude problém, mít jí stále po ruce. Je jednoduše a přehledně graficky zpracovaná. Při čtení jsem byla překvapená, jak moc se mi dané úkolí líbí a jsem si jistá, že se k ní budu opakovaně vracet. Tuhle knihu řadím mezi ty, které zvládne i ten, kdo čtení příliš neholduje, ale dané téma ho zajímá. Nečekejte přehršel informací – vše je spíše praktické, což mám ráda. Vhodné pro všechny, kteří se chtějí či potřebují v životě trochu zastavit.

O autorce: 
Gill Hassonová je lektorka, trenérka a spisovatelka. Má 20 let zkušeností v oblasti osobního rozvoje. Specializuje se na sebedůvěru a sebeúctu, komunikační dovednosti, asertivitu a odolnost. 

Grada Publishing, a. s., 2015. Knihu je možné zakoupit ZDE.

Previous Post Next Post

Může se vám také líbit

4 Comments

 • Reply Zelenooký ptáček

  To zní dobře. Mám moc ráda knižní recenze. Ráda totiž nakupuji věci, které má už někdo vyzkoušené. Prostě na jistotu 😀 obzvlášť když jsem ten blázen, co nemůže spát. Snad by mi to mohlo pomoci 🙂 v dnešní době vůbec není na škodu, chvíli se zastavit a prožit to, co se děje kolem nás a nestrachovat se pořád jenom o budoucnost.

  01/09/2016 at 13:51
  • Reply Michelle

   Přesně :-). Tenhle přístup mi tak nějak přijde lepší než se ládovat nějakýma uklidňujícíma lékama. O meditaci jako takové chystám vlastní článek, kde se chci podělit o vlastní zkušenost, ale při určitý pravidelnosti to fakt nese ovoce :-). Recenzí o knihách s tématem meditace je tu víc (na září už je napsaná další) 😉 – tak vyber tu správnou.

   01/09/2016 at 14:50
 • Reply Pandí princezna

  Tak a teď babo raď. Tahle knížka vypadá taky super. Snad vyberu tu meditační správnou, i když knížek doma není nikdy dost 😀

  22/09/2016 at 12:53
  • Reply Michelle

   Mě pro začátek přišla hodně dobrá Ukliďte si v hlavě (i na ní tu mám recenzi). Na druhou stranu tohle není nijak náročné a jsou to super tipy, jak meditaci zařadit do běžných činností. Tak přeju šťastnou ruku při výběru;-)

   27/09/2016 at 10:14

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..