Loňská #clipbookvyzva měla velký úspěch a koncem roku už mi chodilo spoustu dotazů, jestli budu v něčem podobném pokračovat. Nad novou výzvou jsem dumala už od podzimu a věděla jsem, že i když to bude něco jiného než clipbookvyzva, určitě něco vymyslím. A tak vám dnes přináším první informace a také 1. z 12. úkolů letošní výzvy.

Na instagramu už jsem trochu naznačila, že nová výzva se bude týkat přímo diářů. Letos nám k ruce tedy nebudou sloužit prázdné sešity na tvoření, ale přímo naše diáře. A je jedno jestli je to diář kroužkový, bullet journal, Happy planner či jakýkoliv vázaný diář. Věřím, že do každého bude možné se s úkoly zapojit.

Každý měsíc bude mít své téma, které ten měsíc do diáře zařadíme (možná to bude něco nového, možná to bude běžná věc, kterou děláte vždycky). Budeme hledat nové způsoby, jak téma zpracovat, budeme řešit, proč nám v diáři vyhovovalo a proč třeba ne. Cílem bude prozkoumat své diářové potřeby a na konci roku mít představu o tom, co všechno v diáři potřebujeme, co je nám užitečné, co je navíc a moc dobře nám neslouží.

Vlastně mě to dost překvapilo, ale při hlasování na instagramu jste si odhlasovali, abych výzvu tvořila do diáře velikosti A5. Jsem zvědavá, jak mi to půjde, ale jdu do toho. Celou výzvu tedy budete moct sledovat v  diáři The Original v barvě lemon od Filofax.

  1. úkol – VISION BOARD

Čím jiným začít rok, než právě nástěnkou vizí pro nadcházející rok. Loni jsem si bez velkých očekávání takovou nástěnku v diáři dělala poprvé v životě. Na konci roku se ukázalo, že se splnilo vlastně vše, co jsem na ní měla. A to mi věřte, že ne všemu rok 2020 přál. Mnohem víc teď věřím tomu, že má smysl svoje přání, touhy a sny říkat nahlas a dávat jim nějakou formu. V lednu si tedy do diáře každý přidáme svůj vlastní vision board.

Vision board je koláž obrazků a slov. Potvrzení svých snů a tužeb, která má sloužit jako zdroj inspirace a motivace.

Vytvořte si nástěnku, která vám bude blízká. Použijte na ní cokoliv, co vás napadne. Dobře si promyslete, co si do roku 2021 přejete a nebojte se přidat i ta tajná velká přání. Udělejte si na tvoření čas a klid. Malujte, pište, lepte. Využijte jednu stránku, nebo dvě. Já jsem na své loňské nástěnce měla velká přání, ale i malé pocitové věci. Je jen na vás, co se na ní objeví.

Své tvoření na instagramu můžete označovat hashtagem #diarovavyzva. Pokud je pro vás příjemnější sdílet svůj vision board jen se mnou, pošlete mi ho do zprávy nebo na email: michelleplannercz@gmail.com. A nebo tvořte jen tak, sami pro sebe. Moc se těším, co všechno vymyslíte. Jsem zvědavá, co na vision board říkáte, jestli je vám téma blízké, jestli s ním máte zkušenosti a jak se vám vymýšlelo, to co jste na nástěnku umístili. 

Stejně jako loni ve spolupráci s Filofaxem vybereme každý měsíc jednoho vítěze, který dostane nějaký dárek. Pusťte se tedy do toho.

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.