Přátelé, dneska jsem se vzbudila, podívala jsem se na mobil a tam 7:37. Všude ticho. Naše dítě si dnes dalo svůj rekord a spalo do 8:00. Po roce jsem se poprvé vzbudila dřív než ona a nevstávala v šest (či dřív). Ach. Péťa nám odjel na pánskou jízdu do Plzně a tak si s Rózkou užíváme holčičí víkend. 

Srazy s kamarádkama a dětma byly moc fajn. Zvládli jsme je i přesto, že to zrovna vyšlo na ty nejvíc horké dny. Aspoň jsme konečně vyzkoušeli koupaliště v Kolovratech. Brouzdaliště obšancované, ale je to tam moc hezké. Minulý týden jsme vyrazily s Rózkou po delší době vyzvednout Péťu do práce a já jsem si dala po nekonečně dlouhé době oběd v Mr. Hot dog (miluju tuhle restauraci). Hamaka a šlofíček na Letné v parku a zastávka v Greek corner. Je to fajn tyhle výlety do centra. O víkendu jsme naše Áčka vytáhli do Krtkova světa, kam jsme se chystali už hrozně dlouho. Bylo to tam moc fajn. Až bude Rózka větší, bude to tam určitě milovat. Dokončila jsem narozeninovou korunku a bylo to nakonec vlastně snadné a rychlé. Snad si jí ta cácora nechá na hlavě aspoň chvilku na fotku (hahaha). Pozítří slaví Rozárka rok. Už rok jsme doma tři. Rok od porodu. Byl to rok plný úplně všeho. Rok, kdy jsem v sobě objevila neskutečný věci. Rok, co utíkal děsně pomalu i běžel jako o závod. Nejtěžší i nejhezčí rok v životě. Těším se, co přinese ten další ♡. Příští týden se tedy nese v duchu narozenin a taky svatby. O víkendu se totiž berou naši kamarádi a my se vyrážíme sami veselit. Máme na ten den hlídání, protože se je to svatba ve Varech. Těšíme se moc. Jak jsem chválila své knížky z letního seznamu, tak jsem teď dočetla dvě, co byly hodně průměrné. Dneska jsem začala Nesmrtelný život Henrietty Lacksové, tak jsem zvědavá jestli to bude lepší. Zvládáme poslední dny večer shlédnout filmy na jeden zátah (hahaha). Koukáme se na sérii Prciček a Péťa konečně viděl Žralokonádo. Letní oddechovky. Co se narodila Rózka, hodně flákám péči o pleť. Večer jsem tak unavená, že jsem ráda, když se pořádně odlíčím. V koupelně mi ale přistál nový pomocník – čistící kartáček na obličejMám konkrétně tenhle ve tvaru kytičky Eta Fenité. Nepoužívám ho každý den (to třeba Eki nedoporučuje), ale je to moc příjemná večerní rutina. Čištění pleti už není taková nuda. Vřele doporučuji přát si třeba jako dárek. Zvládla jsem s Rózkou vyklidit skříň a vyhodit dvě tašky oblečení. Trvalo mi to teda dva dny, protože malá pomocnice mi složené věci ráda rozhazuje po zemi, ale jako vždy z toho mám velkou radost. Máme za sebou první návštěvu zubaře ve třech a zmákli jsme to jedna báseň. Rozárka tenhle týden odmítá odpoledne spát a vypadá to, že přechází na jeden spánek, což jsem čekala spíš až koncem roku. Takže s tím hodně experimentujeme a jako vždy, když se to týká spánku je to naprostá alchymie. Dětský spánek nemá logiku, smysl ani systém. Vždycky když už si myslíte, že jste na něj vyzráli, tak se úplně změní. Nejšílenější věc v mateřství. Karolina Four vydává 1. září novou knihu/kuchařku. Její první kniha je skvělá, takže se moc těším na novinku.

Za měsíc odlétáme do Chorvatska. Začíná srpen – můj oblíbený měsíc, který loni nestál za nic. Užívám si letní úrodu všeho. Zelenina k večeři každý večer. Zase víc zaznamenávám. Cítím se moc fajn. 

  • Míša v šálku začala dělat merch, kde mimo jiné najdete trička. Nejostřejší tužka v penále je pro mě jako dělaný. 
  • Deník malých radostí je super dárek pro dítě. Už se strašně těším až na tohle Rozárka doroste. 
  • O víkendu peču pro Rózku první narozeninový dort. Pro dítě s ABKM je to dost výzva. Korpus jsem nakonec vybrala od Děvče u plotny. Krém bude hodně velká improvizace. 
  • První česká meditační aplikace Calmio. Tak jen jestli byste rádi meditovat začali, ale aplikace v angličtině vám nevyhovují, tohle stojí za vyzkoušení. 
  • O víkendu je Dyzajn Market (asi s R. vyrazíme), na Heřmaňáku je blešák a v Uhří nám začíná v neděli Letní kino

► Na blogu vyšel článek o červnových radostech, inspirujte se na nějaký výlet nebo si zkuste udělat domácí super semínkové máslo