živohošť

Páteční tipy, co jsem rozepsala už minulý čtvrtek a nezvládla je dokončit. Snad to s nima od února bude lepší (pokusím se, slibuju!). Leden byl fuška, ale vlastně mi utekl docela rychle. Navíc hodně sněžilo, takže to byl nakonec jeden z těch lepších hezčích prvních měsíců roku. Jaký byl váš leden? 

Proběhl můj narozeninový týden a byl moc fajn. Jako každý rok jsem si vzala narozeninovou dovolenou a když snídaně neproběhla v kavárně, tak jsem si jí užila aspoň v posteli s knížkou. Sešli jsme se s rodinou, byl dort a krásné květiny. 33. narozeniny byly vlastně fakt speciální. Znovu jsem se rozhodla zkusit upéct chleba podle receptu od Barči z pšeničného kvásku. Konečně to byl úspěch a jiný teď nepeču ♥. Jeli jsme se s našima podívat a projít na Živohošť a nepamatuju si, kdy jsem to tam naposledy viděla takhle zasněžené. Byl to fajn výlet a protože muži v naší rodině mají ty nejlepší nápady – pekli jsme letos první buřty na ohni už 17. ledna. Proběhl také víkend ve Varech, kde má půlka rodiny narozeniny v lednu. A tak se zase slavilo. Kdybyste měli cestu do Varů, tak v Hořovičkách je super stánek s uzeninama (mají tam vždycky i nějakou polévku a jídlo). Top strop, mají to tam výborné! Zvládla jsem každoroční prohlídku znamínek (jděte na ní taky!). Pracovně jsem musela za klientkou na Žižkov a objevila jsem luxusní pekárničku Defidu Bakery. Kdybyste náhodou měli cestu kolem, tak se tam určitě stavte. Péťa měl jeden večer s klukama a spalo se u Míli, a tak jsem měla po dlouhé době večer jen pro sebe. Dash a Lily na Netflixu, čtení před spaním a Sleep stories k usínání ♡. Dokoukali jsme Sherlocka i 6. sérii Brooklynu 99. Nějak se nám vůbec nechce do ničeho nového – máte nějaká super doporučení, co sledovat? Film či seriál, to je fuk. Přečetla jsem Kde zpívají raci – krásná knížka s poutavým příběhem a skvělými popisy přírody a teď jsem asi v půlce Ikaboga od Rownlingové. Zatím z toho moc odvařená nejsem. O víkendu nás čeká velké vyklízení knihovny, protože se do ní už přestáváme vejít a když se zadaří, tak snad doženeme i další resty. Jaké plány máte vy? Jak vám daří? Co vás teď hodně baví? 

  • Máte rádi kombuchu? Já strašně. U Loklok si můžete koupit už hotovou a nebo kit na výrobu vlastní.
  • Prima nábytkový projekt Z pokoje do pokoje.
  • A jestli máte rádi ryby, tak zkuste Boxxi.
  • Domácí pribiňák podle Karoliny Four. To musím zkusit.
  • Na Fleru u TalkFolk najdete krásné věci.

► Na blogu vyšel můj tradiční narozeninový mini článekshrnutí roku 2020, článek o knize Umění dýchat  a můžete si připomenout článek s motivačními aplikacemi.