květy třešně a obloha

Minulý týden jsem na Velikonoce odjížděla už ve čtvrtek pryč a ač jsem měla původně v plánu, že v pátek páteční tipy zvládnu, tak to pak nějak nevyšlo. Dovolená je dovolená a tak jsem si dala jeden týden oddych. Snad mi to odpustíte. Užila jsem si sluníčka, grilování, opékání buřtů, výletů, drinků, spoustu srandy a hlavně mých milých přátel.

Tenhle týden jsem maximálně užívala krásného počasí. Vytáhla jsem šaty, zašla si na zmrzlinu, na Náplavku a užila si první vinný drink na terase. S Barčou a Kájou jsme zvládli taky jedno delší pivo v Hostivaru. Od včera mám venku stehy, tak se můžu konečně vrhnout na to běhání (teď už opravdu). S tím se pojí, že jsem vám úplně zapomněla předat jedno zásadní moudro do života. Mažte se prosim vás pořádně opalovacíma krémama. Vždycky. Fakt vždycky, když jdete na sluníčko. Věřte mi, má to smysl. Během pár dnů jsem někdy minulý týden shlédla Ostré předměty. Už když jsem před nějakým časem četla knížku, líbilo se mi to víc jak Zmizelá. A tahle minisérie je boží. Hru o trůny jsem si zatím nepustila. Stále tomu odolávám, možná to nechám až budou venku všechny díly. Hodně jsem teď četla, co je Péťa pryč – Kazuova Nokturna, dokonalí Čtenáři z Broken Wheels, Příběhy z vesMíru a drsné Jezero. Dneska jsem začala Atlas štěstí, o kterém vám pak napíšu samostatný článek. Taky jsem objevila skvělý šablony na vyšívání! Tak mě to nadchlo, že jsem si vyšila moc pěknou výšivku na tričko. Trénuju, trénuju. Zítra je Majáles a podle tradice má být hnusně (což bude) a my po asi 7 letech fakt nejdeme. Strašný. Tak máme s holkama sraz. Spojený s piknikem (doma) a zkouškou družičkovských šatů. Dneska se chystám po práci na Jiřák na trhy, že si udělám pěkný odpoledne. A za pouhé 3 dny a kousek se mi vrací můj drahý. Jak se máte vy? 

  • Kurzy výroby domácí kosmetiky od Mazané lišky. Zaujal mě ten o péči o pleť. Šel by někdo se mnou?
  • Koupila jsem si v Crashily bílé lacláčové šaty a chystám se je ozdobit výšivkou (celkem monumentální projekt). A tahle nová knížka se mi k tomu hodně líbí.
  • Připrav si: marinovaná mozzarella. Možná jí udělám holkám na zítra.
  • Znáte projekt HerbaFabrica?
  • Zítra můžete zajít buď na Swap Prague a nebo do muzea na Bylinkový den.