Skupina pokojových květin

Leden je nejnáročnější měsíc roku, fakt. Ta zima je ubíjející, světla je pořád málo. Všichni jsou nějaký spruzený, nepřijde vám? Páteční tah minulý týden se nám hodně vydařil. Myslím, že jsem trhla svůj osobní rekord v počtu vypitých margarit. Nějaký ten taneček jsme taky zvládly a měla Léňa pravdu, je to v tý Bodeguitě celkem kontaktní. Sobota se nesla v oparu bolesti hlavy. A taky stěhování mé milé sestřičky, se kterou teď po několika letech zase sdílíme obydlí. Jak zvládáte všudypřítomné mrazy? Já už se nemůžu dočkat chvíle, kdy nebudu muset nosit 5 vrstev oblečení (jak se má člověk s někým seznámit, když vypadá jako sněhulák, že jo). V pondělí jsem byla na obohacujícím semináři od Kláry z Život je barevnej a krom toho, že mám od té doby nad čím přemýšlet, jsem taky konečně poprvé byla v Kavárně, co hledá jméno (jo no, opravdu až teď). Prolomilo se jedno ticho, což mě děsně potěšilo. Dokoukala jsem 2. sérii Příběhu služebnice ♡ a hodně se těším na nové díly. A jestli to stihnu, tak si dám to single kino s Aquamanem! Jako vždy jsem objevila hudební novinku Keane, až ve chvíli, kdy je to pravděpodobně úplně pasé (na tohle já jsem fakt expert). Celý týden jsem četla Mildred Piercovou a nějak mě ty postavy v tý knížce hrozně štvaly (problémy knihomolů, fakt). Včera jsem před spaním začala Pražské jaro od Simona Mawera, kterého jsem zatím nečetla, tak jsem natěšená (díky Aničko, že mě zásobuješ). Zítra Ikea nákupy s Ájou a v neděli brunch s děvčatama ♥ v Tvojí mámě (nejlepší nápad, Baru). Teď happy playlist, tichounké sněžení a sluníčko.

  • Nominace na Oscara jsou venku! Co jim říkáte? Půlku filmů mám zkouknuto, takže letos bych do udílení mohla dát všechny. Zatím si svým favoritem nejsem jistá. Ale Roma mě hodně potěšila.
  • Četla jsem teď nějaké články o “gastrokroužcích” a říkám si, jestli není čas konečně nějaký založit (mrkám na vás má čerčanská parto).
  • Fleppi vytvořila tenhle boží free týdenní plánovač na stůl.
  • Chai koření a listové těsto. Rychlovka k čaji nebo kávě.
  • Zítra na Vinohradech otevírá Miska Ramen Bar.