Druhá adventní neděle. Dva týdny do Vánoc. Vánoční stromeček ještě nemáme, Péťa po návratu z Varů zalehl do postele. Ale máme nové lego duplo, med, domácí nudle do polévky a nové knížky. Mimo jiné. Jaký máte advent? Je klidný? Je hektický? 

Událo se

Událo se toho tolik, že vám to ani nezvládnu sepsat. Tak jen tak letem světem. Víkend s dětma byl moc fajn, přežili jsme všichni (hahaha). Stihli jsme taky víkend v Harrachově s prvním sněhem a nejbáječnějším ubytováním. Úplná idylka to zase nebyla, naše dvouleťačka nikde moc neposedí. Podařilo se mi zvládnout připravit pracovní věci do konce listopadu (uff) a tím mi ubyl jeden velký stres na prosinec. S dárky to nakonec taky dopadlo dobře. Zbývají mi dokoupit poslední dva. Velkou radost mám z letošního adventního věnce. Místní rozsvícení stromečku jsme totálně zazdili, ale užili jsme si vánoční jarmark v Kolovratech. Užili jsme si sněhovou nadílku – loni ve sněhu R. dělala první krůčky a letos už sama sviští na bobech. Stihla jsem sraz s Jane (po čtyřech letech bez dětí) a bylo to bájo. V Goodloku jsem si dala horký máslový punč a  bylo to neskutečně dobrý (skočte si tam na něj, jestli budete mít cestu). Každým dnem očekáváme příchod nového člena rodiny ♡. Po víc jak dvou měsících jsme jeli do Varů a užili si volný večer na koncertě Tomáše Kluse (bylo to velmi nabíjející). 

Čtu 

Dostala jsem k svátku životopis Toma Feltona a přečetla jsem ho jedním dechem. Během snídaní jsem během týdne přelouskala Organizační porno. Nakonec jsem z toho měla trochu smíšené pocity, ale je to hezký výtah různých teorií hezky pohromadě na jednom místě. Po dlouhé době jsem četla knížku v angličtině od Jennette McCurdy (v češtině jí najdete pod názvem Jsem ráda, že moje matka zemřela) – bylo to velmi čtivé a hodně drsné čtení.  V knihovně jsem pak měla štěstí na knížky Pražačka na vsi, Čekání na spoušť a Polovina tebe. Všechny moc doporučuju. A Kíťa mi půjčila Čtyři vichry, které jsem zhltla jako jednohubku. Z dětských vám toho moc nedoporučím – čteme pořád dokola to samé. Nejčastěji teď Peppinu. 

Sleduju 

Akta X jsme zdárně dokoukali (uff) – poslední díl byl trochu bizár, ale mnohem menší než u toho původního konce. Vřele doporučujeme, pokud zrovna nemáte, na co koukat. Moc se nám líbil Muž jménem Otto s Tomem Hanksem, trochu nás zklamal dokument  Sly (ve srovnání s Arnoldem). Dokoukali jsme mini sérii Světlo naděje o ženě, které ukrývala Annu Frankovou a její rodinu a moc moc doporučujeme. Beckham byl super, předpokládám, že to už všichni viděli a teď máme rozkoukaného Robbieho Williamse. Netflix ty dokumenty prostě umí. 

Tvořím/plánuju

Nebo spíš bilancuju a přemýšlím, co bych chtěla v příštím roce jinak. Je toho vlastně spoustu. Mám před sebou posledních devět měsíců a kousek před návratem do práce. A tak hodně přemýšlím nad tím, jak si to doma s Rozárkou užít na maximum. Do nového roku mám nového pomocníka od Terezky z Můj diář. Tvořivé projekty jsou všechny teď vánoční – chystám se malovat na okna (podle šablon odtud), čeká me výroba sirupu na svařák podle Florentýny a už promýšlím vánoční menu. 

Pár tipů na vánoční dárky: 

  • Čokoláda a čokoládové balíčky z Chocolate Hill. Nebo jejich horká čokoláda jen tak pro vás a návštěvy. Vyzkoušeno za vás a vřele doporučujeme. 
  • Nechte si něco vyšít na oblečení nebo uháčkovat zvířatko od Lenkon a holky
  • Kupte někomu bylinkové předplatné od Slezské bylinkářství (já bych ho brala hned), jejich bylinky nakupuju pravidelně. 
  • Předplaťte kamarádce/mamce/ségře Chumelenici. Zábava zaručena. 
  • Zajímavý dárek jsou taky konverzační kartičky. Smysluplné rozhovory nebo And we talk (kde mají i dětskou verzi – v češtině). 
  • U dětí určitě zabodujete deskovkama od Haba

► Mrkněte na DIY návod na vánoční vesničku, zkuste domácí vaječňák nebo rovnou prozkoumejte všechny vánoční články