Jak bych jen mohla vynechat článek o svých diářích. Dnes to nebude recenze a popis jednotlivých diářů (tu o Personal Planneru najdete TADY), ale spíš, o tom, jak své diáře používám a na co.

Momentálně vlastním tři diáře (Personal Planner, Kikki.K a Happy Planner). Aktivně používám dva a ten třetí čeká na svou chvíli, která přijde v srpnu až mi dojde Personal Planner. Kikki.K a Happy Planner jsem dostala jako dárek k Vánocům. Jeden jsme kupovali od kamarádky a jeden na ebay. Happy Planner jsem dostala v celé sadě se samolepkami a je nedatovaný (více o něm napíšu časem, až ho začnu používat).

Personal Planner používám od srpna a je to můj hlavní diář, který používám hlavně v práci. Zapisuju si do něj schůzky, úkoly, akce, doktory a všechny klasické věci. Zároveň zaznamenávám filmy, které jsem viděla a knížky, které zrovna čtu. Občas si zapíšu nějakou myšlenku, sen a nebo, co jsem dělala na tréninku. Na fotkách vidíte, že diář zdobím. Neladím ho do žádných barev ani stylů. Všechno je to otázka momentální nálady. Ráda si do každého týdne lepím nějaké motivační citáty/hlášky. Každou neděli si vyznačím schůzky a úkoly na další týden a přidám pár samolepek. Používám barevné kódovaní – zelenou na porady, oranžovou na pracovní schůzky, růžovou na soukromé akce, žlutou na supervize a fialovou na angličtinu. Většinu věcí, které do diáře vlepuju jsou volně ke stažení ve skupině Planner lovers v ČR. Nějaké samolepky mám od Fleppi, něco z ebay a něco z Aliexpressu.

Druhý diář od Kikki.K používám na osobní věci a nikam ho nenosím (velikost A5 už mi na nošení ven moc vhodná nepřijde). Najdete v něm můj blogový diář, seznamy knížek a filmů, které chci vidět, deník vděčnosti a deník. V deníku nemám jen klasické zápisy co stalo, ale každý den začíná odpovědí na jednu z otázek, které mám stažené odtud (odkaz jsem dávala už v článku Na vlnách pátku). Ráda deník zdobím retro samolepkami, které se dají různě stáhnout na Pinterestu. Oddělovače jsem si vyráběla ze scrapového papíru od Pretty Papers. Originální náplň od Kikki.K vlastně vůbec nepoužívám. Diář jako takový zatím příliš nazdobený nemám – žádné přívěšky, bambule a sponky s obrázky. Časem možná něco vkusného vymyslím a vytvořím – celkově mám v Kikki.K ještě mnoho prostoru na zdobení.

Vedete si diář/diáře? Co všechno si zapisujete? Používáte nějaký super systém? Podělte se se mnou.

Štítky: