Láska ke knihám

Knihy

Kousek mě

Zašeptáno

Láska k papíru

Diáře

Doporučuju

Recenze: Personal Planner – diář, který si vytváříte sami

Kikki. K. a Personal Planner diáře
Jsem ujetá na diáře a plánování. Dlouho jsem pokukovala po diáři od Erin Codren, ale jeho vysoká cena mě nakonec od koupi odradila (70 dolarů je při dnešním kurzu dost peněz – obzvlášť za diář). Pátrala jsem po nějakých alternativách, až jsem narazila na stránky Personal Planner. Zaujalo mě především to, že si diář můžete sestavit dle svých představ. A tak vám dnes přináším pár vět o tom, jak jsem s diářem spokojená a jak na nákup.
Diář jsem objednávala v neděli 16. 8. a dorazil po jedenácti dnech ve čtvrtek 27. 8. – což mě mile překvapilo. Poté, co dokončíte objednávku, můžete kontrolovat v jaké fázi se proces nachází. Objednávala jsem velikost A5, která stojí 28,9 euro i s poštovným. Využila jsem slevového kódu, který platil do konce srpna (našla jsem ho na youtube ve videu, které diář recenzovalo), takže mě nakonec diář stál 24,9 euro. Používám ho jak do práce, tak na osobní věci. Velikost diáře najdete níže. Toušťka je 2 cm a važí 448 g.
Vybírat můžete i s dalších velikostí: mini, čtvercový a široký.

 

Potom, co si vyberete velikost, přichází na řadu vrchní a zadní desky. Vybrat si můžete nápis a také to, co na nich bude. Můžete si vybírat z barev, vzorů přednastavených designů nebo vložit vlastní obrázek/fotky. Já jsem si vybrala přednastavený design. Příště bych, ale využila PicMonkey a vytvořila si koláž z vlastních instagramových fotek. Diář má nejprve průhledné tvrdé desky, pod nimi je kvalitní tvrdý papír, na kterém je natisknut design, který jste si vybrali. V této části si také určujete to, od jakého data bude váš diář začínat a jakou barvu bude mít gumička, která diář zajišťuje.
Následuje už samotné vytváření toho, jak bude váš diář vypadat uvnitř. Objeví se vám čistý návrh a dál už je to na vás. Základní vzhled si vybíráte ze čtyř druhů. Chcete mít dny řádkované nebo bez? Řádky jednoduché nebo barevné? Přidat čas? Barva pravítka je také na vás. Navíc si můžete přidat okénka na počasí, práci nebo cvičení. Pokud se zaregistrujete, lze přidat také osobní data. Jako bonus vybíráte také design horního proužku, kde je napsáno jaký je měsíc, rok a týden v roce.
Já jsem si horní lištu ladila s designem desek. Řádky jsem vynechala, ale do dnů jsem přidala časovou osu (6 – 23 hod.). Spodní část jsem si nechala prázdnou.
V dalším výběru na řadu přichází úplně nejspodnější část diáře. Můžete ji nechat volnou nebo rozdělit na tři části a do nich přidat okénko na cvičení, zkoušky, graf, list, to do list, plánování jídla, notový papír a další. Já jsem si vybrala prázdné okénko na nápady nebo cíle, volnou část a okénko na cvičení. Na pevno je tam měsíční kalendář, kde vidíte v jakém týdnu se nacházíte.

 

Další krok se týká výběru poslední části diáře. Je rozdělena na tři oddíly. V prvním oddílu si můžete vybrat přehled roku či toho následujícího nebo volné listy (linkované, čisté, čtverečkované nebo notový papír). Já jsem zvolila přehled roku 2016. V druhé oddíle vybíráte z možností: volné listy, notový papír, vlastní adresář, který si vytvoříte, omalovánky, sudoku a podobné hry nebo barevné mapy. Ve třetím oddíle: přehled měsíce, volné listy, diář pro učitelky. Já jsem pro druhou část zvolila omalovánky a na třetí volné listy linkované a čtverečkované.

 

A nakonec přichází první list diáře. Je rozdělen na tři části a vy si do něj můžete napsat, co vás napadne. Máte možnost vybírat ze šesti barev písma a zarovnání vlevo, na střed a vpravo. Já jsem si list nechala v podstatě volný. Jen do spodní části jsem si napsala svůj oblíbený citát.
K diáři automaticky dostanete jednu průhlednou kapsu, kterou lze vložit kamkoliv do diáře. Já jí zatím používám na vizitky a barevné papírky se záložkami. Na druhé vrchních desek s motivem najdete stránku s uvítáním. Při shrnutí objednávky si můžete objednat desky i gumičky (v různých barvách) navíc.

 

Co se týče hodnocení – jsem nadšená. Kvalita je naprosto skvělá, vyhovuje mi rozvržení i doplňky. Tvorba diáře není složitá. Jestli hledáte něco podobného a váháte, určitě vyzkoušejte. Jak diáře vypadají v dalších provedeních se můžete podívat TADY nebo shlédněte videa na YOUTUBE.
Previous Post Next Post

Může se vám také líbit

3 Comments

 • Reply Wichiten

  O možnosti vytvoření diáře podle svého gusta slyším prvně,ale je krásný… :3 jediné co by mi asi vadilo je že diář nemá vyměnitelný vnitřek, dle toho jsem se rozhodovala já u svého diáře,chtěla jsem něco co mi vydrží na dlouho 🙂
  W.

  21/08/2016 at 20:56
  • Reply Michelle

   Já celkem ráda zkouším nové věci, takže každý rok jiný diář mi vlastně vůbec nevadí :-). Na druhou stranu mám i kroužkový diář od Kikki. K – kam můžu doplňovat jenom náplně.

   22/08/2016 at 10:09
 • Reply Tlapka

  PP jsem si nechala nadělit k narozeninám a díky němu už se na příští rok hrozně těším. 😀 Moc příjemně mě překvapila jeho kvalita, provedení, papír, příslušenství, všechno. Až mi do něj bude líto psát, abych ho tím svým škrábáním nezničila. 😀

  02/11/2016 at 19:31
 • Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..