Láska ke knihám

Knihy

Láska k papíru

Diáře

Naše zážitky a tipy z cesty

USA

O knihách

#Girlboss

Mám ráda “nakopávací” a inspirativní knihy. V knihovně mám na ně speciální poličku. Firmu Nasty Gal a Sophii Amoruso jsem poznala zcela náhodou, když jsem si Girlboss pustila na Netflixu. Chytlo mě to od prvního dílu a do teď nechápu, proč to po první sérii utnuli. O několik měsíců později jsem se rozhodla, že sáhnu po stejnojmenné knize, kterou sama Sophie napsala. Občas se mi poštěstí a určitá kniha mi přistane v ruce zrovna v tu nejvíc pravou chvíli a strašně na mě zapůsobí. Přesně to se stalo s #Girlboss.

You create the world, blink by blink. It is entirely yours to discover and yours to create.

Sophie Amoruso byla podivná holka s láskou k podivnému vintage oblečení. Byla bez peněz a bez zdravotního pojištění a nežila si zrovna jako královna. Pak si založila účet na ebay a začala prodávat oblečení z druhé ruky. Dneska vlatní firmu, která má obrovskou hodnotu a obchody v LA. Ono to samozřejmě  celé nebylo tak snadné, jak to vypadá a za vším je obrovská dřina, ale ve zkratce je přesně tenhle příběh, tím, co dělá Sophii zajímavou a proč má dnes možnost promlouvat k ženám po celém světě.

Kniha, která má 11 kapitol popisuje Sophiin životní příběh a zároveň je takovým malým návodem na to, jak se stát úspěšnou ženou, která vede svůj vlatní byznys. Dozvíte se, že každá zkušenost a to i ta špatná, je cennou součástí toho, kdo jste. Přečtete si něco financích, módě a stylu, kreativitě, vedení firmy i o tom, jak správně přemýšlet a snít. Zároveň je v knize několik krátkých příběhů žen, které se úspěšně staly Girlbosses.

Sophie nic nezastírá a promlouvá ke čtenářům zcela upřímně. Každá kapitola je uvedena kresbou a autorčinou myšlenkou a taky citátem od někoho známého. Kniha ve vás vyvolá dobrý pocit a chuť do práce. Donutí vás jinak přemýšlet a zkrátka vás nakopne. Aspoň na mě tak zapůsobila hned od prvních stránek. Je jedno jestli něco sami vyrábíte, jestli máte skvělý podnikatelský plán nebo jen píšete blog a chcete být slyšet. Dejte do toho svou duši, lásku a všechnu sílu, kterou máte. Tvrdá dřina nese ovoce.

V češtině kniha zatím nevyšla, ale myslím, že těžká na čtení nebyla (pokud umíte aspoň trochu obstojně anglicky). V knihkupectví k ní najdete i “pracovní sešit” a deník v jednom, ale ten jsem si domů zatím neodnesla (nicméně časem to mám asi v plánu). Po #Girlboss sáhněte, když se zrovna cítíte trochu na dně a nevíte, co dál. Ve chvíli, kdy hledáte inspiraci a kdy potřebujete slyšet povzbuzení. Sophie vám tohle všechno může dát.

Previous Post Next Post

Může se vám také líbit

Nechte mi tu komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.