Kniha s podtitulem Šťavnatá sklizeň po celý rok mě zaujala někde v hlubokém vesmíru internetu svou obálkou i názvem. Uložila jsem si printscreen obálky s tím, že by se mi pro letošní pěstování na balkóně určitě hodila a nakonec jsem zjistila, že jí vydalo nakladatelství Grada. A tak jsem poprosila o jeden recenzní výtisk, protože tuhle knížku jsem nutně potřebovala mít doma. Dnes vás jdu na ní konečně nalákat. 

Obyvatelé měst a majitelé balkónů mají v průměru 4 až 6 metrů čtverečních prostoru – a to stačí! Nejmenší zahrádkou je totiž květináč. Budete se divit, co všechno může na vašem balkóně vyklíčit. 

Kniha je rozdělena na 15 hlavních sekcí, kde najdete základní informace o tom jak začít, co budete potřebovat i časový harmonogram. Většinu knihy pak samozřejmě plní různé druhy bylinek, zeleniny, ovoce, hub. Klasické, exotické, pnoucí, i takové o kterých byste si mysleli, že na balkóně jim štěstí nepokvete. U každé pak najdete informace o tom v čem danou rostlinu pěstovat, kdy může ven, kdy je sklizeň, co má a nemá ráda, jak moc žíznivá bude, jak je náročná a jakou má spotřebu živin. U některých se mihne i recept. Najdete tu zábavné informace i návody na závlahový systém, jak nalákat užitečné broučky nebo jak si postavit/sestavit květináče. 

A to všechno krásně a přehledně vizuálně zpracováno. Na našem balkóně se každý rok snažím pěstovat něco nového a tahle knížka se stala mým velkým pomocníkem. Najdu v ní totiž na jednom místě úplně všechno. Pořiďte si jí pro sebe, ale bude to i krásný dárek pro kamarády, kteří by na svém balkóně rádi trochu džungle. 

GRADA, 2023. Knihu je možné zakoupit ZDE.

* Článek sponzoruje nakladatelství Grada. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.