knihovnička

Na přípravu dětského pokoje jsem se moc těšila. Na Pinterestu jsem si udělala tajnou nástěnku a ukládala jsem si věci pro inspiraci a těšila jsem se, až budeme znát pohlaví. Pro holčičku jsem chtěla něco veselého se žlutými tóny a pro chlapečka něco dobrodružného s přírodou. Zároveň jsem se těšila, že pokoj bude mít konečně normální využití, protože co se odstěhovala ségra, fungoval hlavně jako skladiště. A tady je výsledek s tipy, co a kde jsme pořizovali. 

Dekorace

Celé to začalo tím, že jsme pokoj vymalovali. Vzhledem k tomu, že je pokoj celkem maličkatý, nechtěla jsem žádné barvy a zvolila jsem čistě bílou. Chvilku jsem uvažovala nad malbou duhy (případně využití samolepky na zeď), ale nakonec jsme šli cestou obrázků. Rámy jsou klasicky z Ikea. Mapa světa se zvířátky je z Aliexpressu a trojice obrázků se zvířátky v lese je print, který jsme koupili na Etsy. Jen jsem ho pak nechala vytisknout v copy centru. Etsy na tohle vřele doporučuju, je tam obrovský výběr obrázků. Duhy, které visí pod obrázky jsou také z Aliexpressu. Na druhé zdi jsou poličky ve tvaru týpí z Bonami, kam jsem dala kaktusy z naší svatby. Pod nimi je moje oblíbená věc v pokojíčku – Rozárky první knihovnička. Hrozně se mi líbí, že jsou knížky vidět celé a až bude Rozárka větší, bude si je moc sama vybírat (proto jsme je dávali nízko). Poličky jsme kupovali na Desenio. Medvídka jsem sama háčkovala (můj úplně první výtvor). Mantinel v postýlce ve tvaru domečků je taky domácí práce – pletla ho pro Rozárku Péťova mamka. Polštářek s lvíčkem (protože to je i Rozárky znamení) je z Bonami. Usínáček a králíček jsou dárky, které jsme dostali od rodiny a kamarádů. Noční světýlko ve tvaru pandy jsme koupili na Mallu (má několik barev a příjemně svítí). Tóny žluté jsem využila na závěsech a koberci, oboje jsme koupili v Ikea. 

Nábytek 

Postýlku jsem vybírala docela dlouho. Nechtěla jsem nic s obrázky a hledala jsem něco, kde bude kombinace bílé a dřeva. Nakonec to vyhrála postýlka Klups Hugo. K ní jsem vybrala přebalovací pult v Möbelixu. Když dorazil, byla jsem trochu nesvá z jeho velikosti (je opravdu velký a váží 70 kg), ale nakonec jsem s ním moc spokojená. Má dost úložného prostoru a všechno, co potřebuju mám po ruce. Podložku na přebalování jsem koupila na Mallu. Samolepky duhy jsou z Aliexpressu – původně jsem myslela, že budou na zeď, ale na přebalovacím pultu vypadají dobře. V ložnici pak máme u postele přístavní postýlku, kterou teď využíváme jako tu hlavní. 

► Spoustu dalších krásných věcí najdete na Bonami v sekci Dětský nábytek

Jsem ráda, že to nakonec dopadlo přesně podle mých představ a doufám, že časem se tam bude líbit i Rozárce. 

* Článek sponzoruje firma Bonami, e-shop s každodenní dávkou (s)nové inspirace a nejširší nabídkou produktů pro krásné bydlení. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.