Láska ke knihám

Knihy

Láska k papíru

Diáře

Naše zážitky a tipy z cesty

USA

O knihách

Urban Jungle – krásný byt plný pokojových rostlin

Urban Jungle kniha

Knížka Urban Jungle na mě poprvé vyskočila někde na instagramu. Pak jsem jí zahlédla na Světě knih a díky spolupráci s nakladatelstvím Grada se mi začátkem léta dostala i reálně do ruky. Upřímně řečeno já jsem na pěstování kytek nikdy nebyla. Před dvouma rokama jsem zabila dokonce tchýnin jazyk (kytku, která je údajně nesmrtelná). Teď jsem se ale přestěhovala a začala pěstovat kytky na terase a nějak tak samovolně jsem se v té péči začala zlepšovat (i když je přede mnou ještě dlouhá cesta). Uvnitř bytu mám momentálně kytičky 4. Dracenu, šefleru, cypřišek a strelitzii. Všechny si tak nějak zvykly na mou ne příliš častou péči a jediný, kdo se se mnou ještě zžívá je cypřišek – to, že jsem ho dala na okno a vystavila přímému slunci mu moc neprospělo (teď už trůní vedle postele na nočním stolku a já doufá, že se z toho vzpamatuje). A tak se mi logicky takhle knížka od autorů Igora Josifovice a Judith De Graaff zalíbila na první pohled.

Urban Jungle Bloggers je mezinárodní komunita lidí, která miluje všechny různé druhy pokojových květin. Všechno to začalo jako obyčejný blog a v roce 2016 vyústilo v knížku.

V knize najdete 5 různých bytů 5ti různých rodin či párů a jejich květinové království. Někteří mají doma přes 600 kytek. Dozvíte se něco o jejich lásce k zeleným rostlinkám, jaké květiny doma pěstují, jak o ně pečují a jak jimi udávají styl celému domovu. Mezi těmito příběhy najdete 6 tipů na to: jak si vyrobit závěsné květináče, jak množit sukulenty, jak si jednoduše vytvořit terárium, jak si vyrobit stojan na rostliny a jak vytvořit obraz z rostlin nebo kokedamu. A protože je to kniha o rostlinách, tak pak je tu taky část, která se věnuje konkrétním několika druhům pokojovek. Jsou to: obecně kaktusy a sukulenty, aloe vera, monstera skvostná, šťavel trojhranný, fíkovník pryžodárný, kalátea, podeňka, pilea pepřincová, palmy a tenura trojžilná (již zmiňovaný tchýnin jazyk). Dozvíte se něco o kytce samotné, jak jí nejlíp kombinovat a aranžovat a hlavně taky jak o ní pečovat. Jak už napovídá obálka, kniha je celá doplněna o krásné kvalitní fotografie.

“Urban Jungle” není žádnou komplikovanou botanickou encyklopedií – daleko více se jedná o knihu určenou téměř všem, neboť své si v ní najde jak začátečník, tak i odborník, prostě každý člověk, který miluje rostliny a chce s nimi společně žít mezi čtyřmi stěnami svého obydlí. Nemusí se ani jednat o osobu, která má s pěstováním a péčí o rostliny bohaté zkušenosti. Jsme přesvědčení, že žít s rostlinami a přiměřeně se o ně starat zvládne téměř každý. Potřebuje k tomu pouze správné informace – a tato kniha je prvním nápomocným krůčkem na této cestě.

Kniha mě v žádném případě nezklamala, spíš naopak. Vybrala jsem si díky ní rostliny, které si chci do nového bytu pořídit a navíc jsem dostala dávku nápadů, kam a jak je umístit. A otevírat jí budu jistě často, protože rady ohledně péče jsou krásně a přehledně vysvětleny. Pokud toužíte po nějaké zeleni do svého bytu, ale jste trochu bezradní, tak po téhle knize rozhodně sáhněte a pokud jen hledáte inspiraci na to, jak to s rostlinami zmáknout tak, aby to všechno vypadalo stylově, tak je tahle knížka taky to pravé.

Jak to máte s pokojovkama vy? Kolik jich doma máte? Napište mi, jsem zvědavá.

Grada, 2017. Knihu je možné zakoupit ZDE.

* Článek sponzoruje nakladatelství Grada. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.

Previous Post Next Post

Může se vám také líbit

Nechte mi tu komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.