Láska ke knihám

Knihy

Láska k papíru

Diáře

Naše zážitky a tipy z cesty

USA

Časosběr

Třeboň

Loňská dovolená v USA byla poněkud nákladná a začátkem příštího roku nás čeká stěhování, takže letos jsme se rozhodli pro něco lokálnějšího, co bude finančně dostupnější. Nejdřív jsme plánovali Pálavu a nějaké ty vinice, ale nakonec padla volba právě na Třeboň. Jedním z účastníků naší dovolené byl i pejsek a věřte mi, že najít ubytování přátelské taky ke zvířatům nebylo nejsnadnější (obzvlášť, kdy chcete dvě ložnice a kuchyň, protože dalším účastníkem bylo taky miminko).

Z Prahy jste v Třeboni přibližně za hodinku a půl a cesta je poměrně příjemná. Jižní Čechy jsou navíc opravdu krásné. U nás to Třeboň rozhodně vyhrála.

Ubytování

Poprvé jsme zkusili ubytování přes Airbnb. Vzhledem k rodinnému typu naší sestavy se to zdálo jako nejvhodnější nápad. Vybrali jsme si ubytování u Kláry a její Cozy Apartment by the Svet pond. Dvě ložnice, dvě koupelny, kuchyňka a velký balkón. Navíc se byt nachází na skvělém místě. Kousek od pláže, kousek od lázní Aurora a pár minut od náměstí. V blízké vzdálenosti hned několik hospod/restaurací, potraviny, bankomat, lékárna i drogérie. Jako první zkušenost naprosto ideální a pokud budete v Třeboni někdy hledat ubytování, tak určitě u Kláry.

Jídlo

Hned naší první obědovou zastávkou byla Řízková restaurace Kopretina. Nejlepší řízky na světě a zajímavý výběr. Tady jsme byli dokonce dvakrát. Za sebe doporučuju ten s parmazánovou krustou a nechte si ho udělat na sádle. Na pizzu si skočte do Bistra 105 a dejte si Monicu (byla luxusní). V cukrárně Jadran nevynechte pohár, protože ten stál rozhodně za to. Na konci pobytu jsme si sjeli do Českých Budějovic do Hadogu a krom burgerů se nebojte ani hod dogů (nic většího jsem nikdy neviděla). Během výletu na kole jsme stavili taky v Penzionu Dvorce, kde měli moc dobrý tatarák a kapří hranolky. A pokud budete hledat kavárničku, tak zajděte do BonTre Café.

Výlety a jiné vyžití

  • Válečka na pláži. Pláž Ostende je upravená, čistá a písčitá. Vstupné je 50,- a za dalších 30,- si můžete půjčit i lehátko. Najdete tu stánek s jídlem i se zmrzlinou, menší klouzačku do vody, ale i čisté toalety a sprchy. Pro ty sportovně zaměřené také volejbalové hřiště či pingpongové stoly.

  • Lázně Aurora. Zajděte si na nějakou proceduru nebo masáž a nebo jen zaplavat a do vířivky. Wellness centrum vás na dvě hodiny vyjde na 180,-. Bedlivě si přečtěte návod jak na trezorové skříňky!

  • Cyklovýlet. Nevyjet si v Třeboni na kole by byl skoro hřích. My jsme si kola (a korbičku na dítě a koš na pejska) půjčovali u Hotelu Zlatá Hvězda (na 5 hodin nás kolo vyšlo na 270,- i s helmou). Cyklotras v okolí najdete hodně. My jsme se vydali okolo rybníka Svět a pak odbočili k přilehlým vesnicím. Určitě si zajeďte k Schwarzenberské hrobce.

  • Prohlídka zámku Třeboň. Má dva okruhy a oba trvají 45 minut. Jeden stojí 100,-. My jsme si vybrali okruh odhalující Soukromá schwarzenberská apartmá a moc se nám to líbilo.

  • Prohlídka Pivovaru Regent. Vyberte si tu s ochutnávkou, protože na konci dva druhy piv ochutnáte. Prohlídka je asi na hodinu a stojí 150,-. My jsme byli přes den, ale podle mě by stála za to i ta noční. Myslím, že mě a L. bavil hlavně náš velmi mladý a pěkný průvodce (hahaha).

  • Letní kino. Pokud budete mít štěstí jako my, nějaké se na náměstí zrovna objeví. Za námi ten týden přijel Kinematograf bratří Čadíků a viděli jsme Teorii tygra (K. si ten film zamiloval). Popkorn, vínko, něco teplého. Letní kino je vždycky super zážitek.

Byli jste někdy v Třeboni? Jak se vám tam líbilo? 

Previous Post Next Post

Může se vám také líbit

Nechte mi tu komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.