pandí hrnek flying tiger

Poslední listopadový týden byl moc prima. Vánoční náladu šířím na všechny strany a myslím, že trochu už se do ní dostává i Péťa. Letos už není tak protivánoční jako loni (jupí!). Navíc nás tenhle týden dost věcí těšilo. Doufám, že jste také naladěni spíš pozitivně a máte před sebou pěkný víkend.

Neminulo to ani nás, museli jsme na testy na covid. Dopadly dobře a včerejškem nám skončila karanténa.   Jako vždy jsem se toho děsně bála a nakonec to nebyla taková hrůza. Shlédli jsme pokračování Vánoční kroniky, které bylo oproti prvnímu dílu dost slabé. Nicméně období vánočních filmů je odstartováno (hurá). Pořídili jsme si nové speciální ozdobičky na stromeček. Nakonec bude i ten adventní věnec (díky Kíťo!). Zítra budu měnit výzdobu na vánoční a taky budeme péct perníčky. Mám nový pandí hrneček a můžu klidně zahodit všechny ostatní, protože jinej už nepoužívám. Začetla jsem se do knihy Umění vytvářet vzpomínky od Meika Wikinga. Mimochodem všechny jeho knížky jsou prima dárek k Vánocům. Začala jsem zase hodnotit projekty (a letos jich mám fakt fůru). Pořídila jsem si nový telefon! (moje velká radost týdne). Doháním poslední listopadové resty z diáře, které přesouvám už od září (hahaha). Máme naplánované Vánoce i Silvestr a já už vymýšlím dobroty, které připravím. Začala jsem zase psát svůj pětiletý deník (jestli ho někdy dopíšu, tak to bude zázrak). Dostala jsem nový kvásek a chystám se zas trochu péct. Pomalu a jistě se odhodlávám, že začnu připravovat DIY vánoční dárky. Neděje se vlastně nic speciálního, všechno plyne tak nějak v poklidu. A ten klid mě nesmírně těší a jsem za něj moc vděčná.

  • Mrkněte k holkám z Číča v kleci – mají tam prima věci, které můžete nakoupit jako vánoční dárky. S kódem CERNEJPATEK20 máte na vše slevu 20%.
  • U Nové scény Národního divadla je funkční fotoautomat, který vám udělá prima fotky. Plaťte hotově, kartou je to dražší.
  • Český recept na domácí marshmallows! Mám chuť to zkusit a někomu je nadělit pod stromeček.
  • Markéta Lukášková začala dělat podcast s názvem Příběh, který se opravdu stal. Zkuste.
  • A jestli sháníte diář na příští rok, tak mrknět na Můj diář. Je to moje tajná láska.

► Na blogu vyšel článek s receptem na horkou sangríu a můžete omrknout tipy na dárky.