Láska ke knihám

Knihy

Láska k papíru

Diáře

Naše zážitky a tipy z cesty

USA

DIY

DIY: Ozdob si svůj Clipbook

zdobení Clipbooku

Co se týče Clipbooku – víte o něm už docela dost. O tom, co to Clipbook vlastně je i o tom, jak ho sama využívám. Na mém plánovacím instagramu najdete nespočet fotek a dvě listovací videa, takže se s ním můžete seznámit celkem zblízka. Dnes to tedy vezmeme z jiného soudku a podíváme se na to, jak variabilně si Clipbook můžete upravit nebo spíš ozdobit, aby byl ještě víc přesně podle vašeho gusta.

Já sama jsem se rozhodla, že svůj malý Clipbook v bílé barvě pokreslím s pomocí dekoračních popisovačů Pilot Pintor. Dá se s nimi totiž psát v podstatě na cokoliv (zrovna včera jsem s ním pomalovala terakotový květináč třeba) a já jsem chtěla desky trochu oživit. Výsledek můžete vidět na úvodní fotce. Nejsem žádný extra malíř, ale výsledek mě těší a to je důležité. Kreslit, psát, dělat cákance. Tohle všechno Pilot Pintor umí. Vybrat si můžete ze dvou tlouštěk hrotů a mají nespočet barev. Já mám to balení s pastelovými barvami.

Pokud jste ale kreativní ještě víc, zdobit můžete nejen kreslením. Na desky si totiž můžete něco vyšít, ozdobit je stuhou, polepit je nějakým zajímavým materiálem a nebo taky oblíbenými samolepkami. Přidat fotky, pomalovat je pomocí šablon, zakomponovat gumičky, knoflíky a taky korálky do kroužků. A upravit si desky můžete také zevnitř (viz obrázek níže). Ideální samozřejmě je, když máte Clipbook bez vzoru, v nějaké barvě (za mě je na to nejvhodnější právě ta bílá), ale věřím, že si poradíte i s těmi dalšími. Můžete vrstvit a zkoušet různé techniky. Nebojte se Clipbook trochu “rozebrat”, on to všechno vydrží a bude pak naprosto unikátní přesně podle vás. A právě to se mi na něm hodně líbí. Nejenže si můžete upravit jeho vnitřek a přidat si do něj cokoliv, co zrovna potřebujete, ale upravit ho můžete také zvenku.

Jaká z technik se vám líbí nejvíc? A napadá vás už nějaká vlastní? 

Previous Post Next Post

Může se vám také líbit

Nechte mi tu komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.