Filofax Clipbook

V minulém článku jsem vám tenhle poznámkový blok představila a předala o něm základní informace. Na instagramu jste pak mohli shlédnout video a prohlédnout si ho ještě blíže. Dnes bych vám ráda ukázala, jak jsem si Clipbook přizpůsobila k obrazu svému, a na co jsem se ho nakonec rozhodla využít.

Ráda si věci zapisuju na papír (to je asi jasné). V práci si potřebuju dělat poznámky ze schůzek, z porad, ale také mít přehled v tom, kdy jsem kam volala, co jsem řešila apod. Všechny tyhle věci pak totiž musím vykazovat do systému. Většinou jsem to řešila spoustou barevných lepících papírků, šmírákama a na poznámky ze schůzek jsem používala obyčejné desky s kroužkovou vazbou. Poznámky ze schůzek se zaměstnavateli jsem měla po různých notýskách, sešitech a taky v diáři. Systém nic moc. Pojďme si to říct na rovinu, měla jsem v tom dost bordel (aspoň na moje poměry).

Když se mi dostal do ruky Clipbook se svou náplní, tak nějak jsem hned věděla, že první na co ho vyzkouším, budou právě pracovní poznámky. A tak jsem si jeden den sedla, vybalila pastelové rozdělovače, samolepky písmenek a čísel od Fleppi, které se mi nastřádaly a dala jsem se do příprav.

Clipbook jsem si rozdělila na čtyři sekce: zápisy, schůzky, porady, zařídit. Na zápisy využívám otevírací měsíční přehled, kam si do jednotlivých oken píšu, s kým jsem ten den telefonovala, s kým jsem měla schůzku apod. Náplň je na tohle ideální. Jen jsem dolepila čísla a název daného měsíce. Na schůzky jsem si nechala linkované papíry a na porady ty čtverečkované. Do poslední sekce zařídit, která slouží jako to do list jsem využila odškrtávací náplň od Fleppi. Pokud využijete Clipbook do práce jako já, můžete si ho rozdělit podobným způsobem, případně nějaké sekce přidat. Fleppi má třeba pěkné projektové náplně, které do něj skvěle padnou.

Velkou radost mi udělalo gumovací pero Clipbook, které mi přibylo do výbavy. Píše dokonale. Barevně mi samozřejmě ladí s Clipbookem, ale seženete ho v sedmi odstínech. Na dalším videu vám ukážu, jak na deskách drží a jak píše. Já mám zatím jen černou náplň, ale dá se dokoupit také akvamarínová a červená. Do ruky se na první pohled zdá docela těžké, ale píše se s ním moc dobře. Obecně mám gumovací pera moc ráda, protože nerada škrtám.

Největší radost jsem měla na pracovní schůzce, kam jsem si Clipbook přinesla. Když ho vytáhnete, působí zkrátka dobře a hezky (navíc to ladící pero, že).

Co vy a Clipbook? Co na něj zatím říkáte? 

 

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.

Štítky: