První březnový den – jaro už se nezadržitelně blíží (i když počasí za okny tomu moc nesvědčí:-)).

K. před pár hodinami odjel na hory a mě čeká “volný týden” (bohužel taky prázdný byt). Má to samozřejmě svoje výhody – třeba dneska jsem zůstala v posteli a dočetla celou knížku a pak jsem si při snídani pustila báječný dokument Finding Vivien Maier (to musíte vidět!). Nicméně to ticho tady mi dneska přijde nějak jiné. Úplně slyším K. jak se mi směje.

 

Už delší dobu plánuju, že si pustím všechny Bondovky. V týdnu jsem začala tou první Dr. No. Dneska mi táta přinese všechny zbylé filmy a já se těším, že jich během příštích dní, co nejvíc shlédnu. U nás je Bond taková rodinná záležitost a ty filmy mám moc ráda. Sean Connery byl fakt kus chlapa!

 

Už v posledním Casual Friday jsem psala o knize Zab mě, prosím, kterou teď dost žiju. “Dávám se na punk!” Některé věci jsou pro mě docela šokující, některé mě hrozně lákají a některé mi říkají, že žiju ve špatné době. Objevila jsem kapely jako Velvet underground, New York Dolls, The Stooges, Ramones. Groupies holky, alkohol a kila drog. Ta knížka má atmosféru a pokud vás jenom trochu tahle doba zajímá, musíte si to přečíst.

 

Někde jsem se tu už asi zmiňovala o tom, že v květnu jedu na služební cestu do Lisabonu na EUSE konferenci. Už jsem se tam začínala fakt těšit a pak jsem tento týden zjistila, že mi schválili příspěvek a povedu tam workshop. Rázem jsem se začala o 70% míň těšit. Nejen, že budu prezentovat v angličtině a povedu skupinu/ku lidí, ale budu muset taky odpovídat na případné otázky a improvizovat a už teď mě to ve snech děsí. Samozřejmě se hned od pondělka začínám připravovat a pravděpodobně budu ten nejpřipravenější člověk na celé konferenci. Zatím určitě největší challenge pro mojí angličtinu!

 

Když mě něco naštve, tak nejlepší způsob, jak na to zapomenout, je pro mě pečení. A tak se stalo, že jsem nakoupila limetky i kondenzované mléko a upekla Key lime pie (neboli limetkový koláč), který jsem na svém pomyslném seznamu receptů, které jednou vyzkouším měla docela dlouho. Kyselý samozřejmě byl a možná bych příště té limetkové šťávy lehce ubrala, ale byl celkem lehký a s domácí šlehačkou vyloženě k nakousnutí (spořádali jsme ho s K. úplně sami). Na léto ideální volba.

 

Primark. Wellness. Europapark. Španělsko. 

 

Ať je březen opravdu jarní!