Vzpomínáte? Vzpomínáte na tu dobu, kdy jste si hráli s panenkama? Na dobu, kdy panenka od Matela byla něco. Na dobu, kdy jste si měnili s holkama šatičky pro barbie a kdy jste nadšeně sledovali reklamy v televizi a chtěli zrovna tu s nejdelšíma vlasama nebo tu, co nosila lacláče. Na podzim během jednoho ze svých nudných dní, když jsem byla nemocná jsem při brouzdání po Pinterestu narazila na tyhle krásky. Zabrouzdala jsem i na videa na Youtube a vzpomínala na dětství.

Nikdy jsem neměla domeček pro panenky. Moje nejlepší kamarádka měla jeden krásný, co jí vyrobil děda a druhá měla ten, který Barbie opravdu patřil a dokonce měl výtah. Já jsem si ty své vytvářela sama, v mezeře mezi postelí a stolem. Měla jsem pro panenku luxusní toaletní stolek se stoličkou, co svítil. A co teprve barbie auto, co se dalo rozložit na byt nebo vana, kde ze sprchy fakt tekla voda – jen když si na to teď vzpomenu, zase bych ho chtěla.

Panenek jsem měla hodně – jen jedna z nich byla ta pravá od Matela. Babička mi jí přivezla z Holandska, když mi byly čtyři. Takže to byla má nejstarší panenka, která už toho měla hodně za sebou (třeba utrženou hlavu, která byla přilepená vteřinovým lepidlem, takže se s ní nedalo hýbat). Měla jsem panenku, co nosila věci v kůži a byla motorkářka, panenku, která měla otáčecí břícho a byla těhotná (uvnitř bříška bylo fakt malý miminko), panenku, která měla šaty, co na nich ve tmě svítily hvězdičky. A spoustu dalších, na které si teď ani nevzpomenu. K tomu jeden Ken a jeden černo-bílý strakatý kůň (a to jsem rozhodně nebyla koní holčička).

Vzpomínám si, že byla (a asi pořád je) taková ta série panenek z celého světa (oblečení bylo kulturně sladěno) – jedna z mých spolužaček je sbírala. Má nejranější vzpomínka patří Barbie na spaní. Byla to panenka s měkkým tělem, které jste nějakým hadříkem přetřeli oči a ona fakt spala. Neměla bych zapomenout taky na Barbie, která měla v sukni pod diamanty schovaný makeup nebo tu, ke které byl ptáček. Na výběr jich bylo nespočet.

Kterou jste měli, vy? A po které jste nejvíc toužili?