v kavárně

Je ráno a já se vám hlásím z Varů. Nakonec jsme vyrazili už včera do mlhavého večera, za zvuku koled a ušetřili si tak ranní vstávání. Mimochodem tenhle playlist českých koled je boží! Péťa se v autě včera hodně bavil. Poslední víkend před Vánoci je tady, tak doufám, že už vás čeká jen nějaký ten odpočinek a pohádky.

Vánoční večírek v práci se nám moc vyvedl. Hráli jsme Aktivity, Marťas konečně pochopil hru Kontakt a dorazila dokonalá Hermiona. V sobotu jsme ozdobili stromeček a v neděli jsme ozdobili perníčky. Vůbec nám to nešlo (Peťan teda tvrdí, že ty jeho jsou skvělý), takže nejsou příliš reprezentativní. Zašli jsme na snídani do nové pobočky Marthy’s Kitchen a pak jsme se prošli po Le Marketu. Dovyrobila jsem dárky. Hurá. Nicméně poslední týden byl chaos a stres. Letos si hned začátkem ledna udělám poznámky, abych se z letoška poučila a příští rok se některým věcem vyhnula. V pondělí jsem měla svařákový sraz se Símou a dělala jsem domácí vaječňák, v úterý jsem pekla sušenky a plnila ořechy, ve středu jsme na večeři hostili Tesárkovic. Pekla jsem kuře (celý kuře já moc často nepeču) a bylo výtečný. Pan Sam si to taky užil a těšíme se na Silvestra. Ve čtvrtek snídaně s Jane v báječným Alf & Bet, home office a balení a odjezd do Varů. Do toho obíhačky katastru a pošty. V bytě to máme jak po výbuchu, ale věřím, že to v pondělí zvládneme ještě zpacifikovat. Jsem ráda, že dneškem nám začíná dovolená a těším se na nějaký čtecí válecí den. Peťan si vytiskl pár výtisků své první povídky, která mu brzy vyjde na StoryMe a má z toho velkou radost. Celý víkend trávíme s rodinou a kamarády ve Varech. Zítra by dokonce mělo klapnout bruslení. V neděli snad stihneme po cestě do Prahy vánoční pozdravení s Imovic a Mockovic a pak už fakt jenom ty pohádky (a přípravy na Štědrý den). Pověste mi, jak se máte vy? Užíváte si pohodičku nebo nevíte, kam skočit? Viděli jste už svoje oblíbené vánoční filmy? My jsme v týdnu shlédli Klause na Netflixu a je to opravdu tak dobrý, jak se všude říká. Už jsem vám říkala, že je Netflix v češtině? Hodně věcí už má cz titulky a většina nových věcí už je i nadabovaná a taky jsou tam ke shlédnutí české filmy. Tak se na chvilku zastavte, nadechněte se a užijte si ten konec roku. Já se jdu konečně věnovat jako slušná návštěva.

► Na blogu a instagramu probíhají soutěže o Clipbooky. Tak to bedlivě sledujte. A u Silvi zas můžete soutěžit o Notebooky. A zásluhu na tom nese Filofax, který nám věci do soutěže poskytl.