jak si správně přát kniha

Jak si správně přát od Pierra Franckha je knížka, která mi loni padla do rukou úplně náhodou. Byla jsem k ní trochu skeptická, ale na druhou stranu hodně věřím tomu, že to, co do vesmíru vysíláme se nám pak nějakým způsobem vrací zpátky. Přečetla jsem jí tehdy jedním dechem a byla příjemně překvapená. Měla jsem její vydání jen ve čtečce a tak mě potěšilo, že jsem dostala možnost si jí vybrat i v novější verzi u Nakladatelství Anag. Dnes bych se s vámi ráda podělila o to, co v knize najdete a inspirovala vás k jejímu přečtení. 

Přání se plní. Každý den, každou minutu, každou sekundu. Přejeme si něco neustále. Vědomě i nevědomě. Ať už tomu věříme, nebo ne. Přejeme si dokonce i tehdy, když nic nechceme. 

Kniha Jak si správně přát je o tom, jak pozitivním (a aktivním) myšlením můžete ovlivnit to, co vás v životě potkává. Je to vlastně úplně snadné. Stačí dodržovat pár základních pravidel a důvěřovat sám sobě. 

Začátek knihy vás seznámí s tím, jaké novinky vedly autora k novému vydání knihy, jeho osobní příběh, který ho k celému tématu přivedl a vysvětlí vám, proč i to, jak si věci přejeme se musíme naučit. Následuje 7 pravidel, které vás postupně provedou procesem pozitivního myšlení a naučí vás správně formulovat přání, abyste si do života přivolali jen to, co opravdu chcete. Jsou to: Prostě začni, Správná formulace, Poděkování, Přesvědčit rozum, Místo chyb důvěra, Buďme otevření náhodám a Jak najít ta velká, opravdová přání. Vše doplňují krátké informace o autorovi a tip na semináře, webové stránky nebo aplikaci do telefonu. Tyto zdroje, ale nejsou přístupné v češtině. 

Jednotlivé kapitoly obsahují nejen techniky a praktické cvičení, ale stručně také vědecké poznatky a zkušenosti autora, jeho ženy či lidí, kteří metodu využívají. Jde o útlou knížku do 200 stran, kterou zvládnete přečíst během jednoho odpoledne. I když já dávám přednost tomu, rozdělit si jí na pár dní a každé ráno si přečíst jednu kapitolu. Pokud máte pocit, že času není nazbyt, můžete sáhnout po verzi na kartičkách.

Knihu bych doporučila všem, kteří se motají v kruhu a mají pocit, že se jim v životě nic nedaří. Všem těm, kteří se na svět dívají přes tmavé brýle a negativita je jejich druhé jméno. Mám opravdu vyzkoušeno, že když k věcem přistupujete konstruktivně a v pozitivním duchu, žije se vám mnohem lépe a věci, které vás každý den potkávají jsou příjemnější. Začněte si nejdřív přát jen malé věci a uvidíte, že to opravdu funguje. 

ANAG, 2017. Knihu je možné zakoupit ZDE.

* Článek sponzoruje nakladatelství Anag. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.