to do listy

Čeká nás první letní úkol a pro červenec jsem vybrala trochu lehčí téma, aby byl čas tvořit a výzvě se věnovat. Předpokládám, že to do listy v diáři používáme nějakým způsobem úplně všichni. Je to základ plánování. Pojďme se tedy rovnou vrhnout na zadání úkolu. 

Připomínám, že cílem výzvy je prozkoumat naše diářové potřeby a na konci roku mít představu o tom, co všechno v diáři potřebujeme, co je nám užitečné a taky co je navíc a moc dobře nám neslouží. I když se vám tedy do úkolu někdy nebude chtít a máte už dopředu pocit, že danou věc nevyužijete – zkuste to. Buď vás to příjemně překvapí a nebo budete mít relevantní důvody, proč zrovna tuhle věc v diáři nepoužíváte.

7. úkol – TO DO LISTY

To do list – nebo taky seznam úkolů. Úkoly na měsíc, týden nebo pro daný den. A taky můžeme používat od každého něco. Mě vždycky vyhovovalo určit si úkoly pro daný měsíc – všechno, co chci/potřebuju zvládnout a potom si dělat další seznamy v daném týdnu. Úkoly si většinou nepíšu pro daný den (pokud něco nehoří), ale obecně pro daný týden. Nejsem pak tolik ve stresu, že něco nestíhám a práci si rozprostřu do více dní. Budu ráda, když tentokrát k fotkám napíšete, jak s úkoly pracujete – věřím, že to může inspirovat ostatní. Zamyslete se nad:

  • úkoly v rámci měsíce/týdne/dne
  • třídění úkolů podle tématu – práce/škola/domácnost/volný čas
  • jejich značením

Nechám na vás, zda budete mít seznam úkolů na lístečku, který do diáře vkládáte, přímo v diáři, na nástěnce/lednici či záložce. Sama jsem zvědavá, jak různě své úkoly zpracováváte. 

Své tvoření na instagramu můžete označovat hashtagem #diarovavyzva. Pokud je pro vás příjemnější sdílet fotku jen se mnou, pošlete mi jí do zprávy nebo na email: michelleplannercz@gmail.com. A nebo tvořte jen tak, sami pro sebe. Těším se na vaše seznamy a způsoby, jak si nimi pracujete. 

Stejně jako loni ve spolupráci s Filofaxem vybereme každý měsíc jednoho vítěze, který dostane nějaký dárek. Pusťte se tedy do toho.

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.