pampelišková louka

31. srpen. Oficiální poslední den prázdnin. Pro někoho konec léta. Den nepřečtených knih. Stejně jako začátek a konec školního roku pro mě měl vždycky tenhle den v sobě něco speciálního. Trochu smutku, trochu nostalgie. Letos je to pátý rok, co už pro mě červenec a srpen neznačí prázdniny a volno, ale stejně tam trochu té nostalige pořád je. A tak jsem si řekla, že si s vámi zavzpomínám a projedu archív blogu (který mám pečlivě schovaný). No a přináším vám tohle. Je to tak trochu pro mě, tak trochu pro všechny ty lidi, co se v mém životě mihli nebo usadili a taky pro vás, protože to ve vás možná vyvolá pár vzpomínek.

Rozhodla jsem se, že třeťák si pěkně užiju a budu se snažit, aby to utíkalo, co nejpomaleji. (31. 8. 2005)

Letos mě čekají dvě školy (jelikož jsem hodně ambiciózní, že), nakonec nastupuju na UK FHS a ráda bych dokončila Jabok (tak držte palce, ať to jde). (31. 8. 2008)

Konec léta je skoro jako konec roku, nepřijde vám? Opět jsem v učícím procesu – zatím teda spíš v psacím, ale už od pátku mě čeká jen to učení. Tentokrát sice nejde o měsíc, ale stejně mě to hrozně štve (že to musím znovu podstupovat, že nemám o měsíc delší prázdniny, že nemůžu chodit do práce!, že nemůžu nikam). O víkendu se zase přestěhuju do svého dřeveného podkrovního pokojíku u babi a budu mít pocit déjà vu. Vážně doufám, že na toho magistra budu moct nastoupit. Je tedy dost možné, že příštích pár týdnu tu budou jen ubrečené články;-). (31. 8. 2011)

 

Lidi nevidíme, jako vidíme domy, stromy a hvězdy. Vidíme je v očekávání, že se s nimi můžeme určitým způsobem setkat, a tím z nich udělat kousek nás samotných. Pascal Mercier, Noční vlak do Lisabonu. (31. 8. 2012)

 

V sobotu už nám začal klasický koloběh: snídaně – mazání opalovákem, bazén, opalovačka, moře, čtení, čtení, čtení, oběd, drinky, bazén, moře, čtení, čtení, čtení, tenis, sprcha, večeře, bar, šíša, zábava. Tunis, 2013. (31. 8. 2013)

 

Už jsem 21 dní v kuse šťastná a vynechala jsem jen jednou (zrovna na na výročí)! Od Gilmorek k Dawsonovy. A zjistila jsem, že sem fakt vyrostla! U oběda jsme s kolegyněma debatovaly o tom, co jsme nosily, když jsme byly malý. Kde jsou ty časy lacláčů, elasťáků, zvonáčů, lakýrek, obrovských sponek s mašlema do vlasů, roláků a džínových sukní s volánama? (31. 8. 2014)

 

Obrázek z Girly Me.